Чисельність населення і його структура визначає розмір і склад трудових ресурсів. Трудові ресурси - частина населення країни, яка має відповідний фізичний розвиток, знання і практичний досвід роботи, які потенційно можуть бути використані в громадському господарстві.
Гострою проблемою на сьогоднішній день є безробіття українців. Безробіття не може бути доцільним ні в економічному, ні в соціальному плані, оскільки його зростання створює цілий комплекс проблем: скорочується купівельна спроможність населення, бюджет втрачає платників податків, підприємство - персонал. Зростають ризик соціального напруження, додаткові витрати на підтримку безробітних. Безробіття - соціальне явище , коли кількість бажаючих отримати роботу є більшою, ніж робочих місць (перевага пропозиції робочої сили над її попитом). Відповідає стану незайнятості працездатного населення та має негативні економічні й соціальні наслідки для усього населення регіону, де набуло особливого поширення.
Дана тема є актуальною тому, що вона потребує більшого дослідження і уваги, оскільки важливим елементом продуктивних сил і головним джерелом розвитку економіки є люди, їх майстерність, освіта, підготовка, мотивація діяльності.
Метою роботи є дослідження розміщення і територіальної організації продуктивних сил, обґрунтування перспективного розміщення продуктивних сил, а також оптимізація сучасного характеру підвищення соціально-економічної ефективності суспільних затрат праці.
Предметом дослідження є населення, трудові ресурси і ринок праці України.
Об’єкт дослідження - людський та трудоресурсний потенціал, галузеві та міжгалузеві комплекси, соціальна інфраструктура.
У курсовій роботі застосовані такі методи дослідження: метод статистичного спостереження, теоретичний аналіз, графічний метод та метод розрахунків.
Природною основою трудових ресурсів є народонаселення. Роль його як основи суспільного виробництва полягає в тому, що воно виступає споживачем матеріальних благ і тим самим зумовлює розвиток насамперед галузей, які орієнтуються у своєму розміщенні на споживача. Однак найважливішою характерною рисою народонаселення є те, що воно є природною основою формування трудових ресурсів, найголовнішого елемента продуктивних сил, які відіграють вирішальну роль як фактор розміщення трудомістких галузей господарства. Трудоресурсний потенціал характеризується чисельністю трудових ресурсів, їхньою статевовіковою структурою, рівнем освіти і професійно-кваліфікованої праці, фондом робочого часу, станом здоров'я, рівнем дисципліни та іншими соціально-економічними чинниками.
На рівень працездатності потенціалу значний вплив має статевовікова структура населення. Так, витрати чоловічої праці на роботах, що потребують значної фізичної сили, будуть більш ефективними порівняно з такими ж за кількістю та часом витратами жіночої праці. Тим більше, що є ряд виробництв (годинникове, електролампове, приладобудівне), де жіноча праця є якіснішою і продуктивнішою, ніж чоловіча.
Курсова робота містить 32 сторінки, складається з вступу, основної частини до якої входить три розділи, а також з висновку та списку використаних джерел.
Структура та організація господарської діяльності приватного підприємства
Мета даної дипломної роботи полягає в ознайомленні із
специфікою діяльності ПП "Богдан", змістом і характером роботи його
працівників, закріпленні теоретичних знань, одержаних під час навчання в
інституті і набуття певних пра ...
Податок на прибуток
Державний податковий контроль є суттєвим елементом державного регулювання економіки й обов’язковою умовою ефективного функціонування фінансової системи та економіки країни в цілому. Тому дотримання платниками податків податкової дисципліни потр ...