Розділи економіки

Планування виробничих витрат і собівартості продукції вівса на площі 120 га в умовах ТОВ агрофірма Ольвія

Сільське господарство є однією з основних галузей народного господарства, оскільки виробництво продуктів харчування - перша умова життя безпосередніх виробників. Водночас воно є сировинною базою легкої та харчової промисловості. Попит на с/г продукцію постійно зростає, оскільки збільшується кількість населення, особливо міського. У сільському господарстві як і в інших галузях суспільного виробництва, відбувається постійний розвиток і вдосконалення продуктивних сил і на цій основі зростає ефективність с/г праці, що дає змогу з меншою кількістю робочої сили виробляти більше продукції.

Сільське господарство - одна з головних галузей матеріального виробництва, що має важливе значення для постачання продовольства населенню та сировини для промисловості.

Однією з галузей сільського господарства є рослинництво. Рослинництво забезпечує населення продуктами харчування, тваринництво - кормами, харчову, переробну і легку промисловість - сировиною, зовнішню торгівлю - експортними товарами. Воно охоплює цілий ряд галузей: зернове господарство, цукрово - бурякове виробництво, вирощування олійних культур, картоплі, городини, кормових та інших культур. Овес є однією із основних культур, що вирощується у рослинництві. [Л3]

Овес займає важливе місце у сільському господарстві країни. Він дозріває на літніх посівах на зелений корм в суміші з викою або горохом для осіннього використання. Завдяки своєму хімічному складу овес являє собою незамінний концентрований корм для коней, для годівлі рогатої худоби, особливо молодняку. Овес - дуже хороший корм і для домашньої птиці. На корм тваринам використовується також солома і полова вівса, за поживними властивостями більш цінні, ніж у інших зернових культур.

Білок цієї культури перетравлюється на 78-83%, а за своєю біологічною цінністю перевищує білки кукурудзи, ячменю і навіть пшениці. Зерно вівса, порівнюючи з іншими хлібними злаками, містить більше жиру та клітковини. По вмісту вітамінів овес перевищує інші зернові культури.

Зерно вівса є дуже добрим кормом для тварин, особливо для коней. Воно має тонічну властивість. Використовують на корм зерно в цілому, розмеленому, дробленому та плющеному вигляді. Крім основного кормового, зерно вівса має ще й продовольче значення. Продукти, виготовлені харчовою промисловістю з вівса («Геркулес», толокно, галети, кави та ін), мають велике значення в дієтичному і дитячому харчуванні завдяки гарній засвоюваності білків, жиру, крохмалю і вітамінів. У хлібопекарської промисловості вівсяну муку застосовують тільки у вигляді домішки до пшеничного або житнього борошна (не більше 20%). Особливо велику цінність в харчовому відношенні представляє голозерний овес, зерно якого містить значно більше білка, жиру і крохмалю, ніж зерно пленчатого вівса.

Метою написання даного курсового проекту є:

планування виробничих затрат і собівартості виробництва вівса на площі 120 га в умовах ТОВ агрофірма «Ольвія»;

закріплення на практиці знань з предмету «Планування та організація виробництва».

Для написання даного курсового проекту будуть використовуватися такі методи: аналіз, статистичний, економіко - математичний, балансовий, нормативний, програмно -цільовий, екстраполяції, спостереження, розрахунковий, узагальнення, синтез.

  Подібні статті по економіці

  Організація обліку праці та її оплати в тваринництві
  Головною продуктивною силою суспільства є працююча людина. Ця тема неабияк актуальна у сучасному світі, адже кожен працівник насамперед зацікавлений у винагороді за виконану роботу, тому кожен працює для того щоб отримати заробітну пла ...

  Процес формування, побудови та створення підприємства
  В сучасному світі стрімкого розвитку ринкових відносин слово "підприємство" давно здобуло звичного змісту. Кожен охочий може стати підприємцем здійснивши декілька операцій на ринку, що принесли певний прибуток. Не важко просто володіти стат ...

  Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2022 рік.