Розділи економіки

Фактичний стан виробництва і собівартості продукції рослинництва протягом останніх трьох років

Овес посівний або Овес звичайний - однорічна трав'яниста рослина роду овес, родини злакові. Вирощується головним чином на корм худобі, в першу чергу коням, бикам і коровам, використовується в кулінарії та медицині.

На сучасну рівні розвитку зернового господарства України особливої уваги заслуговують удосконалення структури виробництва зерна та суттєве збільшення зборів фуражного.

Серед зернофуражних культур важливе місце належить вівсу, який має велике значення при вирощуванні молодняку і при відгодівлі тварин. Овес широко використовується на зелений корм, сіно і силос, особливо в суміші з однорічними бобовими культурами. Білок цієї культури перетравлюється на 78-83%, а за своєю біологічною цінністю перевищує білки кукурудзи, ячменю і навіть пшениці. Зерно вівса, порівнюючи з іншими хлібними злаками, містить більше жиру та клітковини. По вмісту вітамінів овес перевищує інші зернові культури.

Зерно вівса є дуже добрим кормом для тварин, особливо для коней. Воно має тонічну властивість. Використовують на корм зерно в цілому, розмеленому, дробленому та плющеному вигляді. Крім основного кормового, зерно вівса має ще й продовольче значення. Такі дуже поживні й корисні для організму людини продукти його переробки, як толокно, пластівці, крупа „Геркулес”, галети тощо, широко застосовуються в дієтичному та дитячому харчуванні.

Овес пригнічує розвиток деяких хвороб, завдяки чому він помітно поліпшує фітосанітарний стан наступних культур сівозміни і виключає застосування фунгіцидів.

У 2012 році в Україні валовий збір вівса становить 11814тис. т. (3% світового виробництва, 10-те місце у світі). Питома вага вівса в загальному обсязі зернових по Україні останніми роками становить, приблизно 2-2,3%, хоча раніше цей показник перевищував 3%. Овес аграрії вирощують як допоміжну зернофуражну культуру. Посівні площі, останнім часом, коливаються в межах 500-550 тис.га, а основні регіони вирощування зосереджено в Поліссі та Прикарпатті, хоча овес вирощують у всіх регіонах країни. Найбільше його виробляють у трьох областях: Чернігівській - приблизно 130тис.т щороку, Житомирській - 85-90тис.т і Сумській - 80-85тис.т. Дещо менші обсяги (від 40 до 60тис.т) збирають сільгосппідприємства Волинської, Київської, Рівненської, Полтавської та Хмельницької областей.

За даними Статистичного щорічника державної служби України ми отримали дані щодо вирощування продукції вівса протягом останніх трьох років.

Таблиця 4 Вирощування вівса на території України

Площа, тис.га.

Урожайність, ц/га

Валовий збір, тис.т.

2010р.

2011р.

2012р.

2010р.

2011р.

2012р.

2010р.

2011р.

2012р.

1080

591

537

22,09

18

22

23760

10638

11814

Перейти на страницу: 1 2 3 4

Подібні статті по економіці

Стратегічний аналіз підприємства на прикладі ДП Донецька залізниця ВСП Локомотивне депо ст. Красноармійськ
Функціонуючи в ринковій економіці як суб'єкт економічної діяльності, кожне підприємство має забезпечувати такий стан своїх фінансових ресурсів, за яким воно стабільно б зберігало здатність безперебійно виконувати свої фінансові зобов'я ...

Переваги та недоліки показників ВНП та ВВП
Метою даної роботи є характеристика і аналіз комплексу понять, а саме основних макроекономічних показників, які використовуються в системі національних рахунків(СНР). Вони були створені з метою виміру сукупного виробництва в ринковій екон ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.