Розділи економіки

Ринкова позиція підприємства

На основі існуючих сильних сторін та можливостей підприємства таких як широкий асортимент товару, прямі контакти з постачальниками, вигідне місце розташування при досконалій розробці стратегії та її реалізації може розраховувати на успіх, а саме на збільшення прибутку підприємства.

Також керівництву ТОВ „Беркана-С” необхідна стратегія, яка б могла подолати такі погрози та слабкі сторони як поява сильного конкурента, пасивне відношення до продукту покупців та середній ступінь прихильності то магазину.

Вивчивши економічну діяльність конкурентів ТОВ „Беркана-С” можна зробити певні висновки про конкурентоздатність підприємства, а також визначити місце підприємства на ринку за допомогою рейтингової оцінки та однієї з провідних матричних моделей.

Ціль рейтингової оцінки подвійна: з одного боку - забезпечення ефективного використання інвестованого капіталу, з іншого боку - підвищення ринкової вартості підприємства (для акціонерних товариств).

Рейтингову оцінку можна проводити як для оцінки діяльності підприємства в цілому, так і для оцінки ефективності управління окремим напрямком економічної роботи. Розглянемо застосування рейтингової оцінки на прикладі оцінки фінансовою стану, для визначення місця нашого підприємства серед інших конкурентів, таких як ТЦ „Білий лебідь”, ТОВ ЦУМ, ВАТ „Дитячий світ”, ВАТ ТК „Маяк”

Фінансовий стан - найважливіша характеристика господарської діяльності підприємства. Він визначає конкурентоспроможність підприємства і його потенціал в діловій співпраці, служить гарантом ефективної реалізації економічних інтересів всіх учасників фінансових відносин: як самого підприємства, так і його партнерів.

Складовими етапами методики комплексної порівняльної рейтингової оцінки фінансового стану підприємства є:

· збір і аналітична обробка вихідної інформації за оцінюваний період;

· обгрунтування системи показників, що використовуються для рейтингової оцінки. Пропонується включати чотири групи показників:

- показники платоспроможності;

- показники фінансової стійкості;

показники ефективності підприємницької діяльності;

показники оцінки економічного потенціалу.

· вибір і економічне обгрунтування критеріїв оцінки фінансової стійкості і встановлення обмежень їхньої зміни.

На даному етапі для кожного показника групи розраховують максимальне і мінімальне значення, а також оптимальні величини граничних інтервалів. Крім того, методика передбачає як критеріальну ознаку не конкретний показник, а тенденцію зміни (тренд). У залежності від характеру і величини відхилення конкретного показника від установленого значення йому надають відповідну оцінку в балах. Наступним етапом аналізу є визначення внутрішнього рейтингу групи, -ранжування підприємств по рейтингу.

Підсумкова рейтингова оцінка враховує всі найважливіші параметри (показники) фінансово-господарської і виробничої діяльності підприємства, тобто господарської активності в цілому. При її побудові використовуються дані про виробничий потенціал підприємства, рентабельність його продукції, ефективність використання виробничих і фінансових ресурсів, стан і розміщення засобів, їх джерелах і інші показники. Тому вибір і обґрунтування відповідних показників фінансового-господарської діяльності повинні здійснюватися на основі теорії фінансів підприємства, виходити з потреб суб'єкта у правління в аналітичній оцінці.

В основі розрахунку підсумкового показника рейтингової оцінки лежить порівняння підприємств по кожному показнику фінансового стану, рентабельності і ділової активності з умовним еталонним підприємством, яке має найкращі результати за всіма порівнюваними показниками. Еталоном порівняння є найудачливіший конкурент, у якого всі показники найкращі.

Для визначення загального фінансового стану ТОВ „Беркана-С” спеціалістами було запропоновано використати наступні показники для порівняння з іншими підприємствами:

Рком - рентабельність комерційна (чиста);

Роа - рентабельність оборотних активів підприємства;

Рноа - рентабельність необоротних активів підприємства;

Роф - рентабельність основних фондів підприємства;

ФВ - фондовіддача підприємства;

Рвк - рентабельність власного капіталу підприємства.

Таблиця Розрахунки показників фінансового стану конкурентів ТОВ „Беркана-С”

Підприємства-конкуренти

Рком чист

Роа

Рноа

Роф

ФВ

Рвк

ТОВ „Беркана-С”

1,719

6,81

4,95

5,74

1,67

3,87

ВАТ „Дитячий світ”

1,72

13,5

6,08

6,42

3,72

5,23

ЗАТ „ЦУМ”

4,31

36,36

10,31

11,46

2,65

8,13

ТЦ „Білий лебідь”

0,46

4,26

1,43

1,89

4,04

1,70

ВАТ ТК „Маяк”

2,18

17,48

5,02

6,95

0,46

5,68

Умовне підприємство

4,31

36,368

10,31

11,46

4,04

8,13

Перейти на страницу: 1 2 3 4

Подібні статті по економіці

Ринкове господарство країн європейської цивілізації в період монополістичної конкуренції (II пол. XIX ст. - поч. XX ст.)
Важко переоцінити вплив ідеї на долі цілих народів та цивілізацій. Наукові праці однієї людини або групи однодумців здатні за коротких період часу здійснити революційні зміни в фундаментальних засадах світосприйняття не тільки окремих ...

Роздержавлення та приватизація
Державне управління процесами приватизації Одним з елементів економічної політики і однією з найваж­ливіших функцій держави у період переходу до ринку є зміна еко­номічної структури - створення структури змішаної економіки. Структура змішан ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.