Розділи економіки

Факторний аналіз обсягу випуску продукції

. Пріоритетним напрямком вдосконалення управління на підприємстві повинно бути розроблення і впровадження в життя комплексних цільових програм. Структура КЦП повинна відповідати їх призначенню, ролі, яку вони виконують у забезпеченні загальної ефективності діяльності;

. Підприємство по системі «точно і в потрібний час». Результатом такої системи являється зменшення числа складських приміщень, а головне - скорочення мінімуму обсягу виробничих запасів, яке відбувається як у виробника, так і споживача;

. Робити ще якіснішу продукцію, ніж у конкурентів;

. Намагатися залучити якомога більше інвесторів.

Таким чином, впровадження в життя цих заходів, на мою думку, сприятиме підвищенню ефективності господарської діяльності підприємства та вдосконаленню організації процесу управління в нинішніх умовах господарювання.

Формування глосарію

. Адміністративні витрати - загальногосподарські витрати, пов’язані з управлінням і обслуговуванням підприємства.

2. Амортизація - систематичний розподіл вартості активу, яка амортизується протягом строку його корисної експлуатації.

. Амортизація основних засобів - це процес перенесення авансової раніше вартості всіх видів засобів праці на вартість продукції з метою її повного відшкодування.

. Валова продукція - включає всю продукцію у вартісному виразі, незалежно від ступеня її готовності. Вона включає товарну продукцію і зміну залишків незавершеного виробництва.

. Валовий прибуток (збиток) - чистий дохід від реалізації продукції за вирахуванням собівартості реалізованої продукції.

. Виробіток - це кількість виробленої продукції (обсягу робіт чи послуг), що припадає на одного середньооблікового працівника за певний період.

. Виробнича потужність - це максимально можливий випуск продукції підприємством за певний час (зміну, добу, місяць, рік) у встановленій номенклатурі і асортименті при повному завантаженні обладнання і виробничих площ.

. Виробничі витрати - грошовий вираз використання виробничих факторів, внаслідок якого здійснюється виробництво і реалізація продукції.

. Виробничі запаси - це продукція виробничо-технічного призначення, яка є на підприємстві, вже вступила в сферу виробництва, але ще не використовується безпосередньо у виробничому процесі.

. Витрати на збут - витрати підприємства, пов’язані з реалізацією продукції та витрати на утримання підрозділів, що займаються збутом, рекламою, доставкою продукції споживачам.

. Дохід - збільшення економічних вигод у вигляді надходження активів або зменшення зобов’язань, які призводять до зростанням власного капіталу (за винятком зростання капіталу за рахунок внесків власників).

. Дохід від участі в капіталі - дохід, отриманий від інвестицій в асоційовані, дочірні або спільні підприємства, облік яких ведеться методом участі в капіталі.

. Життєвий цикл товару - це концепція, що визначає послідовність періодів існування товару, період часу, протягом якого товар продається на ринку. Життєздатність товару включає декілька стадій: розробка, впровадження, зростання попиту, зрілість (насичення), спад.

. Запаси - це матеріальні активи, які утримуються для подальшого продажу; перебувають у процесі виробництва з метою подальшого продажу продукту виробництва; утримуються для споживання під час виробництва продукції.

. Заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконувану ним роботу.

. Збут підприємством свого товару - це процес реалізації промислової продукції з метою задоволення потреб і запитів споживачів та отримання доходу (виручки).

. Змінні витрати - витрати на сировину та матеріали, купівельні напівфабрикати та комплектуючі вироби, технологічне паливо й енергію, на оплату праці працівникам, зайнятим у виробництві продукції (робіт, послуг), з відрахуваннями на соціальні заходи, а також інші витрати.

. Інвестиції - це ресурси, вкладені в об’єкти підприємницької та інші види діяльності для отримання прибутку або соціального ефекту.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6 7 8

Подібні статті по економіці

Поняття та види економічних систем
У сучасному глобалізованому світі функціонують і розвиваються різні моделі економічних систем. Економісти дотримуються різноманітних поглядів щодо критеріїв їх класифікації, а отже, щодо їх типів та моделей. Актуальність теми досліджен ...

Теорія граничної корисності
Найбільш вагомий внесок у розвиток теорії граничної корисності зробила австрійська школа політекономії, яка сформувалась у 70-ті роки XIX століття. Австрійська школа - це суб'єктивно-психологічний напрямок в політекономії, що розроб ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.