Розділи економіки

Установки гарантованого живлення з електромашинними перетворювачами і механічними накопичувачами енергії

Необхідну величину кінетичної енергії маховика Wк можна визначити, знаючи потужність навантаження Рн і час tп, протягом якого здійснюється переклад електропостачання з основного джерела живлення на резервне. Для дизель-генераторних УГЖ з інерційними маховиками час tп, з одного боку, визначається часом, протягом якого встановлюється, що основне джерело відмовило, і часом пуску дизеля. З другого боку, величина tп найбезпосереднішим чином впливає на величину мінімальної частоти обертання маховика в розрядному циклі . Виходячи з диференціального рівняння руху валу УГЖ і рахуючи навантаження системи Рн незмінної, можна для розрядного циклу роботи маховика, записати наступний вираз:

(4.2)

де - інерційна постійна УГЖ

- момент опору УГЖ.

Розділяючи в (4.2) змінні, отримаємо:

(4.3)

Інтегруючи ліву частину рівняння (4.3) від до , а праву частину від 0 до tп, отримаємо:

. (4.4)

З (4.4) легко знайти зв'язок між величинами і tn:

(4.5)

В розрядному циклі величина не може знизитися до допустимого значення визначуваного з умови допустимого перевантаження дизеля. Перевантаження дизеля при зниженні частоти можна визначити, знаючи статизм його регулярної характеристики. Для самого небезпечного випадку, коли перехід з основного джерела живлення на резервне здійснюється при номінальному навантаженні, величина перевантаження дизеля Рпg, визначається його регулярною характеристикою і рівна:

(4.6)

де Рпg - перевантаження дизеля %;

s - статизм регулярної характеристики дизеля %.

Очевидно, що при розробці УГЖ потрібно прагнути зменшення часу tn, протягом якого здійснюється переклад системи електропостачання з основного джерела живлення на резервне.

Для цієї мети необхідний, по-перше, зменшувати час визначення факту відмови основного джерела і, по-друге, зменшувати час пуску дизеля.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 

Подібні статті по економіці

Світова фінансово-економічна криза 2008-2010 рр. та її наслідки для України
Світова фінансово-економічна криза 2008-2010 рр. в науковому світі вважається чи не найбільшим потрясінням із часів економічної депресії 1930-х років. Криза висвітлила реальні проблеми економік багатьох країн світу, в тому числі і Укра ...

Національне багатство, прибуток
Виробничі можливості суспільства завжди були обмежені. Зі збільшенням населення виникала необхідність залучення в господарський оборот нових земель, самих різних природних ресурсів. До початку ХХ сторіччя темпи приросту використовуваних ресурсів зали ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.