Розділи економіки

Аналіз структури та ефективності використання оборотних коштів підприємства

Можна зробити проміжний висновок про те, що ідентифіковані нами проблеми у фінансуванні підприємства свідчать про недостатньо ефективне управління оборотними коштами, зокрема:

. Підприємство недостатньо жорстко проводить роботу зі споживачами, чекаючи поступлення коштів за відвантажену продукцію місяцями!

. Дефіцит вільних коштів, що виникає внаслідок цього, ускладнюється необхідністю регулярно сплачувати заробітну плату надмірній кількості персоналу.

. Неотримання коштів не дозволяє приступати до запуску нових виробничих циклів, що в свою чергу призводить до зменшення обсягів виробництва і реалізації продукції.

. Зменшення обсягів виробництва та реалізації продукції призводить до простоїв обладнання. Підприємство змушене продавати обладнання, переорієнтовуючись на інші види діяльності (розширюючи обсяги транспортних засобів та будинків і споруд).

Проаналізуємо, як таке використання ресурсів підприємства вплинуло на кінцеві показники його діяльності та його фінансово-майновий стан.

Висновки

В результаті виконання роботи нами було досягнуто мету дослідження, зокрема можна зробити такі висновки та рекомендації:

. Оборотні кошти відіграють надзвичайно важливу роль при формуванні загальної ефективності господарської діяльності підприємства.

. Аналізоване підприємство ПАТ "Рівненська кондитерська фабрика" на протязі останніх років характеризується погіршенням основних техніко-економічних показників, в основному за рахунок зменшення обсягів виробництва та реалізації продукції.

. Можна зробити загальний висновок про погіршення використання основних виробничих фондів, яке сталося внаслідок зниження прогресивності їх структури і зменшення питомої ваги активної частини основних виробничих фондів основної галузі (машини і обладнання), що проявилося в зменшенні виготовлення продукції у розрахунку на одну гривню вартості ОВФ (фондовіддачі) а також і в розрахунку на одну гривню амортизаційних відрахувань (спожитих основних виробничих фондів).

. Постійне підвищення середньої заробітної плати супроводжувалося постійним зниженням продуктивності праці, яка скоротилася близько на 50%. Намагання підприємства зберегти свій трудовий потенціал за рахунок виплати мінімальної зарплати не є допустимими з економічної точки зору. Для відновлення ефективного використання персоналу можна запропонувати кілька варіантів, які дозволили б відновити продуктивність праці:

досягти збільшення обсягів реалізації продукції до рівня 2009 року;

перевести більшість персоналу на неповний робочий день з виплатою заробітної плати погодинного відповідно до відпрацьованих годин, що призведе до збільшення продуктивності праці в розрахунку на 1 люд-год;

звільнити частину персоналу.

. Ідентифіковані нами проблеми у фінансуванні підприємства свідчать про недостатньо ефективне управління оборотними коштами, зокрема:

підприємство недостатньо жорстко проводить роботу зі споживачами, чекаючи поступлення коштів за відвантажену продукцію місяцями;

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6

Подібні статті по економіці

Світова фінансово-економічна криза 2008-2010 рр. та її наслідки для України
Світова фінансово-економічна криза 2008-2010 рр. в науковому світі вважається чи не найбільшим потрясінням із часів економічної депресії 1930-х років. Криза висвітлила реальні проблеми економік багатьох країн світу, в тому числі і Укра ...

Перспективи розвитку місцевого самоврядування
місцевий самоврядування реформа регіон Взаємовідносини центру та регіонів завжди є доленосними для розвитку держави в цілому. Вони не тільки визначають державний устрій, а й справляють вирішальний вплив на добробут народу. Відсутність у ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.