Розділи економіки

Обґрунтування доцільності підприємницької ідеї

- розширення власної підприємницької діяльності шляхом розширення асортименту послуг.

При вдалому старті у своїй діяльності вивчатиму питання про дальший розвиток та перспективи.

Опис галузі

В умовах переходу до ринкової системи господарювання поставала все більша необхідність в розвитку сфери послуг. Вона є об'єктивним відображенням рівня її соціально-економічного розвитку та рівня життя. Тому не варто нівелювати ринком послуг, що виявляється у відсутності об'єктивних можливостей щодо нарощування його обсягів і потенціалу. Крім того, мають місце значні проблеми у забезпеченні належної якості послуг з метою задоволення потреб населення на даному ринку.

Для того, щоб отримати чітку картину розподілу обсягу реалізованих послуг підприємствами різним споживачам за регіонами України нами здійснено їх порівняння у вартісному вигляді за даними 2009 року. За його результатами виявлено, що обсяг реалізованих послуг в цілому по Україні за вказаний період склав 144009, 067 млн грн [1]. Відповідно в середньому на душу населення припадає 3105,47 тис гривень на рік.

Найбільший обсяг реалізованих послуг на душу населення зафіксовано у м. Києві (18661,15тис. грн, що складає 27% загальноукраїнського рівня). Тут грає роль факт високого соціально-економічного рівня розвитку міста в цілому. Однак, враховуючи особливості Києва, як перенасиченого мегаполісу працівниками з інших регіонів, слід зазначити, що обсяг на душу населення суттєво нижчий (за деякими неофіційними джерелами реальна кількість населення в місті у більш ніж 2 рази вища офіційної).

Регіоном, в якому у 2009 р. було надано найменшу кількість послуг підприємствами різним споживачам на душу населення є Хмельницька область (864,14 тис. грн на душу населення, що складає 1,17% загальноукраїнського рівня). Складна ситуація і у Тернопільському регіоні (875,24 тис. грн на душу населення, що складає 1,28% загальноукраїнського рівня), Житомирському регіоні (900,17 тис. грн на душу населення, що складає 1,32% загальноукраїнського рівня), Івано-Франківському регіоні (1074,48 тис. грн на душу населення, що складає 1,58% загальноукраїнського рівня), Чернівецькому регіоні (1082,28 тис. грн на душу населення, що складає 1,59% загальноукраїнського рівня), Вінницькому регіоні (1157,73 тис. грн на душу населення, що складає 1,704% загальноукраїнського рівня) тощо.

Однозначно не можна визначити фактори, що спричинили найменшу кількість послуг в Західних регіонах, однак, демографічна ситуація, міграція населення за кордон вплинули на погіршення ситуації. Загалом, сфера послуг Західних регіонів є перспективною, а особливо з позиції розвитку рекреаційної сфери. Отже, відкриття ще одного підприємства має сенс у майбутньому.

Таблиця 1.1 Стан сфери послуг в окремих регіонах

Область, місто

Обсяг послуг/душу населення (тис.грн)

Київ

18661,15

Хмельницька

864,14

Тернопільська

875,24

Житомирська

900,17

Івано-Франківська

1074,48

Чернівецька

1082,28

Вінницька

1157,73

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6

Подібні статті по економіці

Поняття та структура світового ринку
На сучасному етапі суспільного розвитку значну роль для економіки кожної окремої країни і світу вцілому відіграє світове господарство, яке поєднує національні господарства, що пов’язані і взаємодіють за законами міжнародного поділ ...

Стратегія сталого розвитку економіки України
План Маршалла (англ. Marshall Plan) - це програма економічної допомоги Європі після Другої світової війни, висунута у 1947 держсекретарем США Джорджем К. Маршаллом (вступила в дію у квітні 1948) [13]. Однією з цілей програми була п ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.