Розділи економіки

Мирова угода, її сутність та порядок укладання

Затвердження арбітражним судом мирової угоди є підставою для припинення провадження у справі про банкрутство. З дня її затвердження припиняються повноваження арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), однак керуючий санацією або ліквідатор виконують обов'язки керівника (органів управління) боржника до призначення керівника боржника (органів управління) у встановленому статутом боржника порядку.

З дня затвердження мирової угоди боржник починає погашати вимоги кредиторів відповідно до умов мирової угоди. І якщо все проходить за планом , кредиторам турбуватися начебто нема про що. На жаль, на практиці справи йдуть не так добре. Боржник, який тільки-но звільнився від ланцюга ліквідаційної процедури, знову починає хитрувати та ухилятись від розрахунків або боржник з будь-яких загадкових причин розраховується з кимось з кредиторів, але тільки не з усіма. Як вчинити кредитору, якщо боржник порушує умови мирової угоди?

Можливі декілька способів дії.

Перший варіант. Подання кредитором заяви до арбітражного суду про визнання мирової угоди недійсною. Мирову угоду може бути визнано арбітражним судом недійсною, якщо:

боржником надано недостовірні відомості про майно у бухгалтерському балансі або в інших документах, що свідчать про фінансове і майнове становище боржника (банкрута);

виконання мирової угоди призведе до банкрутства боржника;

існують інші підстави для визнання угоди недійсною, передбачені цивільним законодавством України.

Другий варіант. Подання кредитором заяви до арбітражного суду про розірвання мирової угоди.

Мирову угоду може бути розірвано за рішенням арбітражного суду у разі:

невиконання боржником умов мирової угоди щодо не менш ніж третини усіх вимог кредиторів;

здійснення боржником дій, які завдають шкоди правам та законним інтересам кредиторів.

Висновки

мировий угода боржник кредитор

Таким чином, мирова угода у процедурі банкрутства у разі правильного її застосування є:

для боржників - відновленням та поліпшенням їх фінансово-економічного становища;

для кредиторів - поверненням усіх боргів або одержанням інших комерційних вигод, про які вони мріють.

Не усі з перерахованих вище економічних факторів, за цілком зрозумілими причинами (об'єктивний характер дії економічних законів), можна активізувати правовими заходами з метою підвищення імовірності укладення мирової угоди в процедурі банкрутства, тобто для більш гармонічного, несуперечливого поєднання приватного і публічного інтересу в даній процедурі банкрутства.

Поряд з висловленими вище пропозиціями, у зв'язку з прийняттям в Україні Закону «Про інноваційну діяльність» варто очікувати зниження кількості банкрутств, оскільки саме інноваційна діяльність насамперед визначає динаміку розвитку економіки, а вже результатом цього процесу буде зростання кількості мирових угод. А це у свою чергу сприятливо позначиться на всій соціально-економічній ситуації в країні.

Перейти на страницу: 1 2 3 

Подібні статті по економіці

Контроль розрахунків по оплаті праці та аналізу трудових ресурсів (на матеріалах Управління пенсійного фонду в Рокитнівському районі)
Ефективність функціонування та соціальний розвиток тих чи інших суб’єктів господарювання забезпечується передусім формуванням належних індивідуальних і колективних матеріальних стимулів, провідною формою реалізації яких є оплата праці ...

Статистика груп населення за заняттями та джерелами засобів існування в Україні
Демографія - наука, що вивчає склад і рух людності (населення) та закономірності його розвитку. Відтворення населення є одним з головних процесів відтворення суспільства й являє собою неперервне відновлення генерацій людей у результат ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.