Розділи економіки

Мирова угода, її сутність та порядок укладання

Крім того, варто врахувати, що кредитори, вимоги яких забезпечені заставою, повинні дати свою письмову згоду на укладення угоди, незалежно від суми вимог і від того, чи входять вони до складу комітету кредиторів. Тому проект угоди обов'язково погоджують і з «заставодержателями».

У разі такого узгодження ніщо не може змусити кредиторів піти на запропоновані умови, крім усвідомлення ними того факту, що в певній ситуації (наприклад, якщо всього ліквідного майна на задоволення вимог кредиторів не вистачає) краще не знищувати боржника, а дозволити йому працювати і поступово відшкодовувати кредиторам те, що їм належить.

Орган стягнення під час укладення мирової угоди зобов'язаний погодитись на задоволення частини вимог щодо податків (зборів, обов'язкових платежів) з метою забезпечення відновлення платоспроможності підприємства. При цьому податковий борг, що виник у строк, який передував трьом повним календарним рокам до дня подання заяви про порушення справи про банкрутство, визнається безнадійним та списується. Крім того, податкові зобов'язання чи податковий борг, що виникли протягом останніх трьох календарного років перед поданням заяви про банкрутство, підлягають розстроченню (відстроченню) або списанню на умовах мирової угоди. Таку мирову угоду підписує керівник відповідного податкового органу за місцезнаходженням боржника.

Для кредиторів, які не брали участі у голосуванні або проголосували проти запропонованої мирової угоди, не може бути встановлено гірші умови, ніж для кредиторів, які висловили згоду на укладення угоди.

Узгодження умов мирової угоди між кредиторами повинно проходити паралельно з визначенням позиції іншої сторони з цього питання, оскільки без позитивного рішення боржника мирової угоди не буде укладено.

Попередньо обговоривши усі нюанси взаємовідносин між кредиторами та боржником, кредитори повинні прийняти рішення про укладення мирової угоди та оформити його протоколом засідання комітету кредиторів. Варто звернути особливу увагу на правильність оформлення цього важливого для кредиторів документа. Кредиторам, зацікавленим у позитивному вирішенні питань щодо мирової угоди, необхідно діяти таким чином:

. Забезпечити присутність на засіданні комітету кредиторів його членів, а також тих кредиторів, вимоги яких забезпечені заставою, незалежно від того, чи входять вони до складу комітету.

. Зазначити у протоколі повні найменування, адреси, ідентифікаційні коди кредиторів - членів комітету, а також суму належних кожному з них голосів.

. Викласти у протоколі (у вигляді тез) основні умови мирової угоди і зазначити, хто з кредиторів і як голосував за пропозицію «укласти мирову угоду відповідно до запропонованого проекту» (в тому числі за кількістю голосів і у процентному відношенні до загальної кількості голосів членів комітету).

Текст мирової угоди додають до протоколу.

Рішення про укладення мирової угоди від імені кредиторів приймає комітет більшістю голосів кредиторів - членів комітету і його вважають прийнятим за умови, що всі кредитори, вимоги яких забезпечені заставою майна боржника, висловили письмову згоду на укладення мирової угоди. Коли обидві сторони погодять свої позиції та приймуть рішення, вони підписують мирову угоду.

Від імені кредиторів мирову угоду підписує голова комітету кредиторів, від імені боржника - його керівник.

Крім того, у разі застосування в мировій угоді правил списання чи розстрочення (відстрочення) податкової заборгованості її додатково підписує ще і керівник податкового органу за місцем знаходження боржника.

Мирова угода набирає чинності з дня її затвердження арбітражним судом і є підставою для припинення провадження у справі про банкрутство, про що суд виносить відповідну ухвалу.

Арбітражний керуючий (і розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) протягом п'яти днів з дня укладення мирової угоди повинен подати до арбітражного суду заяву про її затвердження: До заяви додають:

текст мирової угоди;

протокол засідання комітету кредиторів, на якому було прийнято рішення про укладення мирової угоди;

список кредиторів із зазначенням поштової адреси, номеру (коду), що ідентифікує платника податків та суми заборгованості;

зобов'язання боржника щодо відшкодування усіх витрат, в першу чергу щодо письмових заперечень кредиторів, які не брали участі в голосуванні про укладення мирової угоди чи проголосували проти її укладення.

Про дату розгляду мирової угоди арбітражний суд повідомляє її сторони. Арбітражний суд зобов'язаний заслухати кожного присутнього на засіданні кредитора, у якого виникли заперечення щодо укладення мирової угоди, навіть якщо на засіданні комітету кредиторів він голосував за її укладення. Очевидно, цю норму можна розуміти як обов'язок суду повідомити усіх кредиторів, вимоги яких включено до Реєстру, а не тільки членів комітету кредиторів.

Арбітражний суд має право відмовити в затвердженні мирової угоди тільки у разі порушення порядку укладення, встановленого Законом, або якщо її умови суперечать законодавству. Ухвалу суду про відмову у затвердженні мирової угоди має бути мотивовано, і її може бути перевірено у порядку нагляду. Крім того, винесення арбітражним судом ухвали про відмову у затвердженні мирової угоди не перешкоджає укладенню нової мирової угоди з іншими, зміненими умовами.

Перейти на страницу: 1 2 3

Подібні статті по економіці

Сутність та походження грошей
Гроші пронизують усі сфери соціального життя і є невід’ємною складовою існування сучасної цивілізації. Оцінка усіх сфер не лише економічної діяльності, а й самого буття людини в сучасній цивілізації здійснюється через використання гроше ...

Інфляція та антиінфляційні заходи
Економічну теорію традиційно ділять на дві частини: макроекономіку та мікроекономіку. Ці терміни походять з грецької мови: “макро” означає велике, а “мікро” – мале. Макроекономіка виявляє властивості економіки як єдиного цілого, ек ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.