Розділи економіки

Аналітична оцінка стану використання трудових ресурсів Управління Пенсійного фонду в Рокитнівському районі

- відділ Пенсійного забезпечення - (11 чоловік)

- відділ видатків - (3 чоловіки)

Якщо проаналізувати структуру працівників управління то ми бачимо, що найбільшу питому вагу в структурі управління складає відділ пенсійного забезпечення (11 чол.) - 38 %. Це пояснюється тим, що працівники даного відділу займаються обслуговуванням 13332 пенсіонерів.

Управління трудовими ресурсами, забезпечення їхнього ефективного використання потребує обов’язкового формування системи оцінки трудового потенціалу підприємства.

Передовсім слід розрізняти явочну, облікову та середню облікову чисельність працівників підприємства.

Облікова чисельність персоналу на певну дату - це показник чисельності працівників облікового складу на певну дату звітного періоду, наприклад, на перше або останнє число місяця, включаючи прийнятих та виключаючи тих працівників, які вибули в цей день .

У обліковий склад працівників підприємства повинні включатися всі працівники ,які прийняті на постійну та тимчасову роботу строком один день і більше, з дня зарахування їх на роботу .

У обліковому складі працівників за кожний календарний день враховуються як фактично працюючі, так і відсутні на роботі з будь - яких причин, тобто усі працівники, які перебувають у трудових відносинах, незалежно від форми договору.

Середньооблікова чисельність працівників за звітний місяць обчислюється шляхом підсумовування чисельності працівників облікового складу за кожний календарний день звітного місяця ,тобто з 1 по 30 або 31 (для лютого - по 28 або 29 число), включаючи святкові (неробочі) і вихідні дні і ділення одержаної суми на число календарних днів звітного місяця.

Чисельність працівників облікового складу вихідні або святковий (неробочий) день приймається на рівні облікової чисельності працівників за попередні робочий день. При наявності двох або більше вихідних або святкових (неробочих) днів підряд чисельність працівників облікового складу за кожний з цих днів приймається на рівні чисельності працівників облікового складу за робочий день ,що передував вихідним та святковим дням.

Для правильного визначення середньо облікової чисельності працівників необхідно вести щоденний облік чисельності працівників облікового складу, який повинен уточнюватися на основі наказів про прийняття та звільнення з роботи .

Чисельність працівників облікового складу за кожний день повинна відповідати даним табельного обліку використання робочого часу, на основі якого установлюється чисельність працівників, які фактично з’явилися на роботу та причини їх неявок . Методика розрахунку середньо облікової чисельності всього персоналу в еквіваленті повної зайнятості базується на перерахунку всього персоналу ,який залучався до роботи у звітному періоді і утримував відповідну заробітну плату (як за відпрацьований робочий час, так і невідпрацьований, але оплачений) в умовну чисельність працівників зайнятих у виконанням роботи повний робочий день, виходячи з встановленої його тривалості . Це означає що працівники, які фактично відпрацювали менше встановленої норми робочого часу перераховуються в еквівалент повної зайнятості ( повного робочого дня ). Працівники, які перебували в оплачуваних щорічних або додаткових відпустках та інших випадках збереження за ними повністю заробітної плати, включаються як ті ,що повністю відпрацювали в робочий час ,тобто як цілі фізичні одиниці .

Окрім оцінки персоналу з допомогою групування за названими вище ознаками, як у зарубіжній та вітчизняній практиці управління трудовими ресурсами найчастіше використовують подані нижче показники ,які потребують порівняння з аналогічними в споріднених підприємствах або мають аналізуватися в динаміці :

Перейти на страницу: 1 2 3

Подібні статті по економіці

Зародження класичної буржуазної політекономії у Франції. Економічні погляди П. Буагільбера.Подальша вульгаризація буржуазної політекономії
Наука, яка закладає основи фаху будь-якого комерсанта-бізнесмена, приватного підприємця, бухгалтера-економіста і фінансиста, банківського працівника та ревізора-податківця, аудитора, спеціаліста страхової справи, менеджера та митника ...

Оцінка інвестиційної привабливості регіону
В умовах глобалізації економічний розвиток будь-якої країни тісно пов’язаний з підвищенням її інвестиційної привабливості для іноземних інвесторів. Інвестиційна привабливість - це якісна та кількісна характеристика внутрішнього та ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.