Розділи економіки

Охорона праці та безпека життєдіяльності підприємства

Оптимальні параметри мікроклімату.

Оптимальні та допустимі норми температури, відносної вологості та швидкості руху повітря в робочій зоні виробничих приміщень в залежності від пори року та категорії виконуваної роботи:

– температура у виробничих приміщеннях, залежно від категорії робіт, від 16-18°С у холодний період 22-24°С у теплий період;

– відносна вологість повітря, залежно від температури, у межах 40-60%;

– швидкість руху повітря у виробничих приміщеннях в холодний і перехідний період року від 0,2 до 0,3 м / с, в теплий - 0,3-0,4 м/с;

– інтенсивність теплового опромінювання працюючих в межах 150-320 Вт/м2, залежно від величини поверхні тіла, яке опромінюється.

Засоби та заходи електробезпеки при експлуатації устаткування

Перед розробкою заходів необхідно з'ясувати, до якої категорії електробезпеки належать окремі виробничі приміщення та згідно з цим розробити заходи електробезпеки в них:

1) Заходи щодо захисту від ураження електричним струмом забезпечується захисним заземленням, спеціальними реле та за допомогою кінцевих вимикачів;

2) Захист від електромагнітних випромінювань і електричних полів забезпечується за допомогою сітчастої огорожі та екранування.

3) Захист від статичної електрики забезпечується захисним заземленням та запобіжників.

Для запобігання травмуванню передбачатиметься блокування огорож, а від опіків - теплову ізоляцію, температура якої на зовнішній поверхні не повинна перевищувати 45 °С.

З метою забезпечення безпечної праці персоналу біля кожного виду обладнання знаходяться гумові килимки, плакати та інструкції з правил експлуатації та техніки безпеки, пульт керування та заземлення. Регулярне проведення огляду та профілактичного ремонту дає гарантію безпечної праці при умовах дотримання правил користування.

Заземлені конструкції, що знаходяться в приміщеннях закладу (батареї опалення, водопровідні труби) надійно захищені комплексом плавких запобіжників. Теплове електричне обладнання гарячого цеху встановлено на фермах і змонтовано з врахуванням вимог до його розміщення. Електропроводи захищені від механічних пошкоджень, розміщені в металевих трубах.

Приміщення з підвищеною небезпекою: мийна столового посуду, гарячий та холодний цехи. Всі інші приміщення відносяться до приміщень без підвищеної небезпеки. В систему безпеки підприємства входить заземлюючий пристрій, виконаний у вигляді труб; заземлюючий контур замкнутий.

Евакуація людей із приміщень та будівель

В усіх будівлях і спорудах на випадок пожежі повинна бути передбачена і забезпечена евакуація людей з приміщень, що горять, через так звані евакуаційні виходи. Виходи вважаються евакуаційними, якщо вони ведуть з приміщень назовні безпосередньо або через коридор чи вестибюль.

Кількість евакуаційних виходів з будівель - три (два входи для відвідувачів та завантажувальна).

Відстань від найвіддаленішого робочого місця до найближчого евакуаційного виходу з приміщення безпосередньо назовні не більше 14,3 м. Час евакуації 1,25 хв.

План евакуації наведено у на рис. 2.4 та 2.5.

План евакуації людей на випадок пожежі

Рис. 2.4. План евакуації людей з першого поверху будівлі

План евакуації людей на випадок пожежі

Рис. 2.5. План евакуації людей з другого поверху будівлі

Перейти на страницу: 1 2 3 

Подібні статті по економіці

Оцінка економічної безпеки підприємства ВАТ Південьзахідшляхбуд
Прогрес у розвитку інформаційних технологій стимулював розвиток всіх сфер бізнес-відносин, де підприємницька діяльність все більше почала розвиватися в бік конкурентоспроможних взаємин. Це, у свою чергу, призвело до необхідності перег ...

Підвищення продуктивності праці персоналу на прикладі ТзОВ Хлібодар
Необхідність прийняття господарського рішення зумовлена існуванням проблем - складних теоретичних питань чи практичних ситуацій, що характеризуються розривом між тим, що є та що повинно бути. Поняття «технологія прийняття рішень» вимаг ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.