Розділи економіки

Соціальний розвиток регіону

В районі зареєстровано 162 приватних перевізників - підприємців фізичних осіб, які закривають сектор міських та міжміських перевезень. Це на 11 підприємців більше ніж у попередньому році.

Освіта.

Пріоритетними напрямами діяльності освітньої галузі району у 2010-2011 роках було створення належних умов для забезпечення конституційного права громадян для здобуття повної загальної середньої освіти, підвищення якості освіти шляхом впровадження в навчально-виховний процес нових інтерактивних, інформаційних технологій.

У 2010-2011 роках повністю збережено мережу загальноосвітніх і позашкільних закладів освіти, розширено мережу дошкільних навчальних закладів. Зокрема, у жовтні 2010 року відновлено роботу дошкільного навчального закладу с. Розтоки. У 2011 році відновлено роботу ще однієї дошкільної групи в дошкільному навчальному закладі №2 м. Кременця „Золотий ключик”.

В даний час проводяться ремонтні роботи по відновленню дошкільний навчальний заклад у с. Крижі, Лосятин, Шпиколоси, Дунаїв.

На утримання закладів освіти району в 2010 році спрямовано асигнувань на 22,8 відсотків більше, ніж в 2009 році. Це дало можливість значно покращити матеріальну базу навчальних закладів. Для розширення мережі дошкільних закладів в минулому році на капітальний ремонт приміщень Колосівською, Лопушненською, Млинівецькою та Розтоцькою сільськими радами використано 246,9 тис. грн., з бюджету розвитку на виготовлення проектно-кошторисної документації та будівельні роботи профінансовано 391,5 тис. грн.

В 2011 році для фінансування закладів освіти з місцевих бюджетів передбачено 73,8 млн. грн., в тому числі для облаштування приміщень під дитячі садки - 812,8 тис. грн. З бюджету розвитку на розширення мережі дошкільних закладів заплановано використати 200,6 тис. грн.

Охорона здоров’я та соціальна допомога.

В 2011 році проведено реорганізації Ридомильської дільничної лікарні в Ридомильську амбулаторію загальної практики сімейної медицини з денним стаціонаром на 10 ліжок та утворенням геріатричного відділення.

Розпочато перепроектування довгобуду корпусів центральної районної комунальної лікарні.

Проведено підготовчі роботи щодо створення гемодіалізного відділення ЦРКЛ. На базі Новоолексинецького ФАПу створено амбулаторію сімейної медицини.

Починаючи з червня 2010 року та по даний час прийнято 10514 жителів району з питань соціального захисту.

Зокрема за 2010 рік призначено та виплачено видів допомог на суму 56195,5 тис.грн. за січень - травень 2011р. на суму 26680,6 тис.грн.

На обліку в управлінні перебуває 20325 осіб, яким відповідно до чинного законодавства у 2010 році надано пільг на суму 5590,5 тис.грн., за 5 місяців 2011 р на суму 3477,0 тис. грн.

Пільгове перевезення населення у 2010 році здійснювало чотири перевізники, а починаючи з березня 2011 року проведено укладання нових угод згідно яких в пільгових перевезеннях задіяно 14 перевізників.

Проведено санаторно - курортне оздоровлення осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС в кількості 15 осіб, з них 11дітей. Також оздоровлено 19 інвалідів війни, 10 учасників війни, 14 інвалідів загального захворювання, 8 - учасників бойових дій.

Культура та відпочинок.

Відновлено діяльність централізованої бібліотечної системи, продовжено ремонт районного будинку культури, придбано мультимедійне обладнання, прийнята програма поповнення бібліотечних фондів.

Стратегічні завдання:

здійснення технічного переоснащення та реорганізація (перепрофілювання) клубних установ району;

інформатизація культурно-мистецької сфери;

забезпечення фінансування витрат на організацію музеїв та оновлення і поповнення бібліотечних фондів;

фінансування видатків на збереження культурної та архітектурної спадщини;

паспортизація пам’яток історії і культури місцевого значення;

активізація роботи з талановитою творчою молоддю.

Туризм, рекреаційна діяльність.

Перешкодами на шляху до перетворення туристичної сфери району у сучасну галузь економіки є: недостатній розвиток туристичної інфраструктури, зокрема, нестача закладів розміщення туристів різних стандартів (готелів, мотелів, хостелів, кемпінгів), відсутність індустрії відпочинку та розваг, не облаштовані місця короткочасного відпочинку туристів, незадовільний стан доріг, відсутність під’їздів до багатьох популярних туристичних об’єктів, зокрема до Замкової гори, незадовільний стан більшості пам’яток культурної спадщини, не розроблені дієві програми їх збереження та пристосування для потреб туристів, недостатня забезпеченість туристичної галузі висококваліфікованими спеціалістами. Вкрай недостатньо використовується потенціал розвитку туризму в сільській місцевості як одного із чинників зменшення безробіття у селах.

Програмою передбачається здійснення комплексу заходів щодо удосконалення системи управління туристичною галуззю, зміцнення її матеріальної бази, створення умов для реалізації інвестиційних проектів, розвитку сільського зеленого туризму, підвищення якості та розширення асортименту туристичних послуг.

Перейти на страницу: 1 2 3

Подібні статті по економіці

Організаційно-економічний механізм заснування власної справи в сфері виготовлення виробів з дорогоцінних металів та каміння
Виробництво ювелірних виробів є важливою складовою переробної промисловості України, проте його розвитку приділяється недостатньо уваги як з боку державних органів, так і з боку вчених та дослідників. Це зумовлено відносною інформаційн ...

Соціально-економічні наслідки інфляції
Фінансова система є одним з найвпливовіших важелів макроекономічного регулювання, інструментом, за допомогою якого уряди мають змогу регулювати економічний розвиток. Саме тому діяльність виконавчої влади кожної країни спрямована на заб ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.