Розділи економіки

Соціальний розвиток регіону

Реальні доходи і витрати

По загальному фонду доходи по власних надходженнях на 01.10.2011 р. становлять 10 628,7 тис. грн., а якщо враховувати дотацію вирівнювання, додаткову дотацію на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів, додаткову дотацію з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення пальним станцій (відділень) екстреної, швидкої та невідкладної медичної допомоги, додаткову дотацію з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення виплат, пов’язаних із підвищення рівня оплати праці працівників бюджетної справи, кошти, що надходять до районного бюджету з міських, селищних, сільських бюджетів, а також субвенції, то доходи становлять 142 049,3 тис. грн. Видатки державного управління, освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, культури і мистецтва, засобів масової інформації, фізичної культури і спорту, транспорту та видатки не віднесені до основних груп становлять 143 383,3 тис. грн.

Залишок коштів на 01.10.2011 р. - 1823,1 тис. грн.

По спеціальному фонду районного бюджету за 9 місяців 2011 року сума доходів становить 1 963,3 тис. грн. Видатки державного управління, освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, культури і мистецтва, фізкультури і спорту, будівництва, програм в галузі сільського господарства, лісового господарства, рибальства та мистецтва, охорони і раціонального використання земель, видатки не віднесені до основних груп становлять 2 842,2 тис. грн.

Залишок коштів на 01.10. 2011 р. - 473,5 тис. грн.

Торгівля і ресторанне господарство.

Обсяг роздрібного товарообігу підприємств торгівлі та ресторанного господарства району з червня 2010 року по травень 2011 року склав 129 млн. грн., ріст до відповідного періоду минулого року - 10,4 %.

За цей період в районі відкрито 16 закладів торгівлі та 2 заклади громадського харчування. За рахунок нового будівництва відкрито торговий центр в м. Кременець по вул Медова,5. Частину приміщення торговою площею 350 кв. м здано в оренду 16 підприємцям. Створено 20 нових робочих місць.

За період з червня 2010 року по травень 2011 року зареєстровано 259 фізичних осіб - підприємців та 29 юридичних осіб, проведено державну реєстрацію припинення 242 фізичних осіб - підприємців та 15 юридичних осіб. В цілому, проведено 1490 реєстраційних дій. Всього в районі зараз зареєстровано 2607 фізичних осіб - підприємців та 354 юридичних особи з ознакою прибутковості (всього - 877 юридичних осіб).

Житлово-комунальне господарство.

Гострою проблемою залишається відсутність в більшості населених пунктів санкціонованих сміттєзвалищ. Не в належному стані централізовані системи водопостачання та водовідведення.

Недостатньо високий рівень розвитку інфраструктури, зокрема дорожнього, вуличного господарства, інформаційних комунікацій стримує економічний розвиток району.

Якість питної води за окремими фізико - хімічними показниками частково не відповідає вимогам чинних стандартів.

Етапи реформи:

- до кінця 2011 року передати функції регулятора тарифів на житлово-комунальні послуги на центральний рівень, привести тарифи до економічно обґрунтованого рівня.

до кінця 2012 року - створення ринку житлово-комунальних послуг. (Збільшити кількість ОСББ, розвиток приватних ЖЕКів і управлінських компаній), залучення приватних компаній через механізм державно-приватного партнерства для надання послуг ЖКГ і модернізації інфраструктури

· до кінця 2014 року - технічне переобладнання й підвищення ресурсу й енергоефективності ЖКГ, впровадження ОСББ на обов'язкові основі.

Колективні, громадські та особисті послуги.

У районі нараховується 16 фермерських господарств, які мають у своєму підпорядкуванні 1010 га землі. Район виділяється виробництвом цукру, молочних продуктів, плодоовочевих консервів. Тут працюють: тютюновий, цукровий, цегельний заводи, маслосирзавод; фабрики: меблева, “Ватин” і “Райдуга” (Кременець); “Іква” та “Пластик” (Почаїв); комбінат хлібопродуктів.

Населення району обслуговує понад 180 лікарів усіх спеціальностей, середній медичний персонал нараховує понад 500 осіб.

До послуг населення Кременецького району 49 клубів (у т.ч. 47 у сільській місцевості); 7 кінотеатрів (у т.ч. 5 у сільській місцевості); Кременецький краєзнавчий музей.

Проведено капітальний ремонт ліній зв’язку - 26,4 км., з них 8,5 км в сільській місцевості. Розширено телефонну мережу на 15 номерів в м. Почаїв. Проведено модернізацію трьох радіотрансляційних вузлів в сільській місцевості. Прийнято програму відновлення повідкового радіомовлення в районі та розвитку поштового зв’язку.

Транспортне обслуговування населення.

В районі охоплено автобусним сполученням 99 % населених пунктів. Відкрито два нових автобусних маршрути, поновлено два автобусних маршрутів. Оновлено автобусний парк перевізників новими автобусами на 30%.

Обсяг пасажирських перевезень по Кременецькому району всього за 2010 рік склав 4,5 млн. пасажирів, що на 14,8 % менше ніж за січень - грудень 2009 року. Обсяг вантажних перевезень по району становить 51 тис. тонн. вантажів, що на 27,5 % більше в порівнянні з попереднім роком.

Перейти на страницу: 1 2 3

Подібні статті по економіці

Теоретичні підходи щодо регіонального розвитку сфери туризму як складової економіки регіону
Актуальність теми. Розвиток рекреаційно-туристичної сфери для багатьох країн є на сьогодні однією з головних задач. Україна, яка розташована в центрі Європи на перехресті транспортних шляхів, і яка має для поступального розвитку своєї ...

Сутнісна характеристика предмета політичної економії та еволюція її розвитку
Здобуття Україною на зламі тисячоліть незалежності й перехід від адміністративно-командної системи управління до ринкової економіки посилюють інтерес громадськості до економічної теорії, зокрема, до політичної економії. Політична еко ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.