Розділи економіки

Господарство регіону

. Проведення громадського обговорення результатів оцінки ефективності реалізації державної екологічної політики.

. Проведення навчально-просвітницьких акцій, спрямованих на впровадження моделей невиснажливого господарювання та екологічно дружніх технологій.

Заходи щодо поліпшення екологічної ситуації та підвищення рівня екологічної безпеки:

. Участь у підготовці та реалізації на підприємствах, наслідком виробничої діяльності яких є найбільш шкідливі викиди в атмосферне повітря, пілотних проектів з моніторингу рівня викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря та впровадження сучасних систем їх очищення.

. Сприяння розробленню та здійсненню заходів щодо зменшення негативного впливу автомобільного транспорту на довкілля, врахування транспортної складової під час формування та реалізації містобудівної політики (шляхом будівництва транспортних розв'язок, реконструкції автодоріг, створення автоматизованих систем управління транспортними потоками).

. Проведення наукових досліджень з метою підготовки планів управління басейном річки Дніпро.

. Участь у підготовці проекту акта щодо внесення змін до державних цільових програм з будівництва (реконструкції) об'єктів та мереж водовідведення, в тому числі систем стічних вод у населених пунктах, заміни аварійних каналізаційних мереж та зношеного обладнання очисних станцій.

. Виконання робіт з консервації деградованих, малопродуктивних та техногенно забруднених земель, рекультивації порушених земель.

. Удосконалення методів управління агроландшафтами для відновлення навколишнього природного середовища, підвищення природноресурсного потенціалу території, збереження біологічного та ландшафтного різноманіття з урахуванням необхідності розвитку екологічної мережі.

. Удосконалення землеустрою і схем планування території на регіональному рівні з метою розроблення регіональних програм сталого землекористування.

. Оповіщення населення про надзвичайні ситуації природного та техногенного характеру, підвищення ефективності функціонування системами такого оповіщення.

Рекреаційні ресурси.

Рекреаційний комплекс регіону розвивається на основі природнокліматичних ресурсів, пам’яток природи, культури, історії та архітектури. Сприятлива екологічна ситуація обумовлена найвищим потенціалом стійкості до антропогенного навантаження та загалом найнижчим ступенем трансформації ландшафтів в Тернопільській області.

Лікувально-оздоровчі заклади розвиваються з використанням лісових ресурсів. У регіоні можуть лікуватись хворі з бронхо-легеневими і серцево-судинними захворюваннями, так, зараз у Кремінці працює дитячий санаторій. Унікальні природні ландшафти Кременецьких гір можуть привабити відвідувачів рослинами-ендеміками. Тут розташовано один із найстаріших в Україні ботанічний сад, Веселівський державний заказник. Важливим напрямком розвитку рекреаційного комплексу є зміцнення і розширення бази зимових видів спорту. У Кремінці є санна траса, після реконструкції якої заплановано створити центр підготовки збірних України із санного спорту, стрибків з трампліну, лижного двоборства.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 

Подібні статті по економіці

Теоретичні засади методики аналізу фінансових інвестицій
Відомо, що основна мета діяльності кожного підприємства полягає у отриманні найбільшого прибутку. В процесі інвестиційної діяльності підприємство повинно так спланувати свою діяльність, щоб при найменшій сумі вкладень отримати найбільш ...

Ситуація на ринку пшениці і гречки та економічні ризики щодо інтенсифікації виробництва
В статті проаналізовані погляди різних вчених-аналітиків і чиновників щодо ситуації на ринку зерна і особливо гречки. Показано, що тільки прозорість руху зерна, його моніторинг й забезпечення рівновеликих прибутків на всьому ланцюгу в ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.