Розділи економіки

Господарство регіону

Для реалізації заходів програми необхідно залучити кошти за рахунок надходження інвестицій, державного та місцевого бюджетів, коштів сільськогосподарських підприємств, а саме: по СВЗМП «Крижі»- 4,6 млн. грн., СТОВ «Лідихівське» - 3,8 млн. грн., ПФГ «Едельвейс» - 1,6 млн. грн., ПФГ «Віра» - 1,6 млн. грн., СТОВ «Аграрій» - 4 млн. грн

Мінерально-сировинні ресурси.

У Кременецькому районі зосереджені найпотужніші в області запаси крейди. Найбільші поклади розміщені у с.Підлісці. Поклади залягають близько до поверхні (10 - 40 м), мають значну товщину, і це дозволяє вести видобуток відкритим способом. Крейда застосовується в комбікормовій промисловості, для вапнування грунтів, виготовлення шкільних олівців. Також є незначні поклади бентонітових глин. Їх можна застосовувати як адсорбційний (поглинаючий) матеріал. Паливні корисні копалини на території району представлені незначними запасами бурого вугілля і торфу. Запаси бурого вугілля невеликі, якість невисока, тому поклади його зараз не розробляються. На найбільших родовищах торфу проводиться його видобуток. Торф використовується, в основному, для удобрення полів. Рудні корисні копалини на території району незначні і промислового значення не мають. Трапляються залізні руди у вигляді окремих конкрецій серед осадових порід на території Кременецького району. Уміст заліза в окремих місцях доволі високий (до 71%), але поклади руд незначні. Також є родовища кварцових та глауконітових пісків, вапняків, глини, каменю. Виявлені окремі скупчення марганцевих руд серед неогенових відкладів. Розвідані запаси родовищ корисних копалин вказують на доцільність організації діяльності підприємств із виробництва будівельних матеріалів, зелених фарб, поживних сумішей.

Водні ресурси.

Через територію Кременеччини протікають річки Іква та Горинь - ріки басейну Прип’яті, які течуть на північний схід. Іква витікає із джерел поблизу с. Чернеця у Кременецькому горбогір’ї, протікає на північ за межі області і впадає у р.Стир. У верхів’ї долина ріки коритоподібна, із крутими схилами. Заплава подекуди заболочена, річище слаборозвинуте.

Горинь належить до числа найдовших правих приток Прип’яті. Вона починається поблизу с.Волиці на півдні Кременецького району і тече на схід через територію Збаразького і Лановецького районів на Хмельниччину. Долина у верхів’ї течії річки вузька, і Горинь має тут високі урвисті береги. Нижче за течією заплава розширюється, береги стають пологими. Деякі вчені припускають, що верхів’я Горині в минулому було притокою Дністра, але внаслідок ерозії його перехопила притока Прип’яті.

Оскільки річки мають незначний нахил русла, повільну течію, тому вони небагаті на енергоресурси. Вони використовуються для розведення риби, водоплавної птиці, водопостачання населених пунктів, тваринницьких ферм, промислових підприємств.

В Кременецькому районі є штучні водойми - ставки. Більшість із них розміщуються у долинах рік Горині, Ікви. Використовуються вони для водопостачання населення, розведення риби і водоплавної птиці, а також для відпочинку людей.

Лісові ресурси.

Загальна площа лісів Кременецького району становить 742 тис.га. У постійному користуванні ДП «Кременецького лісгоспу» 8,3 тис. га. в користуванні Кременецького районного лісогосподарського підприємства «Кремліс» 6.5 тис.га.

Розміщення лісових масивів на території району нерівномірне. Більшість лісів сконцентровано в північній частині району.

В лісовому фонді району переважають насадження хвойних порід сосни звичайної, ялини звичайної, модрини європейської - 46% твердолистяні породи представлені дубом звичайним, ясеном звичайним, грабом звичайним та іншими-36%, мягколистяні -18 % вкритої лісом площі.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5

Подібні статті по економіці

Рівень розвитку і розміщення електронно-машинного будування України
Курсова робота описує сучасний рівень розвитку і розміщення електронно-машинного будування України. Вважаємо, що саме ця тема є одна з найбільш актуальною в наш час. Тому що, по-перше, рівень розвитку цієї галузі є одним з показників ...

Обложение налогом внешнеэкономической деятельности
Побудова і релізація ефективної системи оподаткування являється невід’ємною умовою створення діючого механізму регулювання економічних процесів в державі. Система оподаткування представляє собою сукупність податків, зборів, інших ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.