Розділи економіки

Потреба підприємств у працівниках за видами економічної діяльності

В Україні відбувається формування конкретних механізмів державного регулювання ринку трудових ресурсів. Окремі етапи уже здійснені: створена державна служба зайнятості, розгортається система перепідготовки кадрів, офіційно встановлюються прожитковий мінімум і мінімальна заробітна плата. Утім, поки два останніх індикатори є в Україні лише умовними показниками.

З урахуванням викладеного можна зробити висновок, про те, що кадрове забезпечення підприємств висококваліфікованими працівниками все ще залишається малодослідженим. Хоча обставини складаються таким чином, що за даними про види економічної діяльності спостерігається проблема нестачі кадрів робітничих професій у якісному та кількісному відношенні, а за професійними групами підприємства більше потребують кваліфікованих робітників з інструментом, ніж фахівців у сфері торгівлі, послуг, рибальства та інших професій, що на даний момент не є затребуваними на ринку праці.

Отже, сучасна система управління персоналом повинна бути спрямована на підвищення конкурентоспроможності підприємства, його довгостроковий розвиток, вихід на максимальний рівень прибутку. На даний час більшість фахівців вважає, що формулою успіху є людські ресурси, тому їх цінність невпинно зростає з кожним днем. Тому і система управління персоналом постійно змінюється, витісняючи стереотипи. Зараз більшість організацій використовує такий підхід до управління персоналом, за яким капіталовкладення проходить безпосередньо у самих працівників, у їх формування і розвиток. Вкладення у людські ресурси стають дедалі вигіднішими і сприяють виживанню фірми на ринку. Тому керівники пояснюють витрати, пов'язані з персоналом, не як даремні, а як інвестиції у людський капітал, що являється основним джерелом прибутку. Через кожне підприємство, установа організація підбирає найбільш вигідні для свого виробництва кадри.

Перейти на страницу: 1 2 3 

Подібні статті по економіці

Продуктивність праці як категорія економіки праці на СТО Гавань
Продуктивність праці одна із найважливіших якісних показників роботи підприємства, вираженням ефективності витрат праці. Зростання продуктивності праці має велике господарське значення, оскільки підвищення ефективності використання тру ...

Підвищення ефективності використання ОВФ в часі і вплив його на господарську діяльність підприємства
Капітал у буквальному розумінні означає головну суму коштів, необхідних для започаткування та здійснення виробництва (діяльності). Власник капіталу, купуючи на ринку товари – робочу силу й засоби виробництва, - поєднує їх у про ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.