Розділи економіки

Потреба підприємств у працівниках за видами економічної діяльності

Проаналізувавши таблицю 2 можна зробити висновок, що найбільша потреба у працівниках за окреслений період спостерігається в промисловості. Тобто питома вага потреб підприємств становить найбільше 402,7 тис. осіб у промисловості. Дещо нижчий попит спостерігається у працівниках торгівлі, ремонту автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку - 129,01 тис. осіб. Працівників сільського господарства потрібно 6,17 тис. осіб. Далі така послідовність по спаданню: державне управління - 12,56 тис. осіб → будівництво потребує 10,79 тис. осіб → операції з нерухомим майном, оренда, інжиніринг та надання послуг підприємцям - 10,14 тис осіб → діяльність транспорту та зв’язку - 8,81 тис. осіб → охорона здоров’я та надання соціальної допомоги - 7,91 тис. осіб → інші види економічної діяльності - 4,11 тис. осіб → освіта - 3,46 тис. осіб → фінансова діяльність - 2,96 тис. осіб → діяльність готелів та ресторанів - 1,4 тис. осіб.

Потреба підприємств у працівниках на заміщення вільних робочих місць за розрахунками відносних змін відповідно до базисного року у сільському господарстві, мисливстві та лісовому господарстві становила 40,8%, у промисловості - 33,5%, у будівництві - 30,2%, в торгівлі, ремонті автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку - 73,2%, в діяльності готелів та ресторанів - 91,7%, в діяльності транспорту та зв'язку 61,0%, у фінансовій діяльності - 41,0%, в операціях з нерухомим майном, оренді, інжинірингу та наданню послуг підприємцям - 56,5%, в державному управлінні - 88,5%, в освіті - 46,7%, в охороні здоров'я та наданні спеціальної допомоги - 78,7, в інших видах економічної діяльності - 33,3%.

Дані проаналізованої табл. 2 надають інформацію про пріоритетні напрямки для підготовки фахівців з вищою освітою, яких фахівців потрібно готувати найбільше у вищих навчальних закладах. А саме: працівників промисловості, торгівлі, ремонту автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку. Інші фахівці не будуть користуватися попитом на ринку праці.

Зобразимо попит на професії за видами економічної діяльності за 2002-2010 роки, за допомогою діаграми 2.

З даної діаграми, можна зробити висновок про те, що якість підготовки фахівців погіршується, падає престиж науково-технічних професій, професій, що пов’язані із торгівлею, з виробництвом чи розподілення енергії, системи освіти без урахування структури вітчизняного виробництва, проте зростає попит на такі професії, як сільське господарство, промисловість та переробна промисловість.

Зокрема, потреба саме у промисловості значно зросла в 2005 році у порівняні з 2002 роком на 654 тис. осіб, проте після 2005 року аж до 2010 відбувалось значне скорочення, яке проявилось не тільки в промисловості, а й в інших сферах діяльності.

Висновки

Серед сучасних тенденцій формування ринку робочої сили в країнах з розвинутою ринковою економікою слід назвати посилення й ускладнення конкуренції як серед працівників (за робочі місця з високою оплатою, додатковими соціальними гарантіями та перспективою просування по роботі) так і серед роботодавців (за найбільш цінні кадри); зростаючий вплив безпосередньо на нього з боку підприємництва, малого та середнього бізнесу; збільшення частки (до 1/З) висококваліфікованих кадрів у структурі трудових ресурсів, тривалості загальноосвітньої підготовки [4, с. 339].

В даний час український ринок праці не збалансований, свідченням цього є серйозний дисбаланс у першу чергу з боку попиту. Кризові явища в економіці, закриття великих промислових підприємств ведуть до безробіття й одночасно до необхідності широкомасштабної перекваліфікації значної частини робочої сили. Особливо важко йдуть ці процеси через слабку мобільність робочої сили - переїзд із міста в місто залишається великою проблемою. З іншого боку, спостерігається збільшення частки зайнятості в тих галузях, ділова активність у який виросла в зв'язку з ринковими перетвореннями. До таких галузей відносяться, головним чином, сфера послуг - сфера торгівлі і суспільного харчування, матеріально-технічного постачання і торгового посередництва, а також фінансова сфера.

Перейти на страницу: 1 2 3

Подібні статті по економіці

Організація потокового та непотокового виробництва
Актуальність теми дослідження. Джерелом існування, розвитку та підвищення життєвого рівня людини є виробнича діяльність. Виробнича діяльність спрямована на задоволення потреб. Засоби для задоволення потреб, тобто споживчі блага, створю ...

Оновлення техніко-технологічної бази виробництва
Потенційні можливості розвитку та ефективності виробництва визначаються насамперед науково-технічним прогресом, його темпами і соціально-економічними результатами. Що цілеспрямованіше та ефективніше використовуються новітні досягнення ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.