Розділи економіки

Територіальна структура сучасного рівня розвитку і розміщення рекреаційного комплексу АР Крим

Картосхема 1 Розміщення закладів санаторно-курортного обслуговування АРК

Розглянемо також основні рекреаційні райони АРК.

Євпаторійський рекреаційний район розташований на узбережжі Кримського півострова в південно-західній його частині. Включає Євпаторійський, Роздольненський та Чорноморський рекреаційні підрайони. Основними рекреаційно-туристичними ресурсами району є помірно-континентальний приморський клімат, тепле море, дрібнопіщані пляжі, лікувальні грязі і ропа озер, мінеральні води, пам'ятки історії та культури м. Євпаторії.

Основними курортними центрами району є Євпаторія (31 санаторій, 37 дитячих таборів, 7 пансіонатів, будинок відпочинку, туристична база) та Саки (5 санаторіїв, 1 пансіонат, 4 дитячі табори), які мають загальнодержавне значення. Всього, станом на 1.01.2009 року в межах Євпаторійського рекреаційного району функціонують 128 лікувально-оздоровчих, туристичних та закладів відпочинку загальною місткістю понад 48,2 тис. місць, в т.ч. 40 санаторіїв і шкільних таборів санаторного типу, 9 пансіонатів і будинків відпочинку, туристична база. Загальна чисельність рекреантів в районі перевищує 1,5 млн. чол./рік. Наукове значення для організації курортної справи має діяльність - Євпаторійського філіалу Московського науково-дослідного інституту курортології і фізіотерапії.

Феодосійський рекреаційний район розташований на південному сході Кримського півострова та на Арабатській Стрілці. Включає в себе Арабатський, Судацький та Феодосійський підрайони. Основними рекреаційно-туристичними ресурсами району є приморський помірно-континентальний клімат, піщано-черепашкові пляжі, тепле море (літня температура морської води +17 - +24°С), мінеральні води (сульфатно-хлоридно-натрієві та сульфідні хлоридно-гідрокарбонатні натрієві), лікувальні сульфідні мулисті грязі (оз. Аджеголь), пам'ятки історії та культури Керчі, Судака, Феодосії, Старого Криму. Купальний сезон триває 3-4 місяці. Тривалість сонячного сяйва близько 2300 годин на рік.

В межах Феодосійського рекреаційного району станом на 1.01.2009 р. функціонувало 72 лікарняно-оздоровчих закладів на 20,4 тис. місць, зокрема 6 санаторіїв, 14 пансіонатів і будинків відпочинку, 9 туристичних баз і готелів, Судацьке і Феодосійське бюро подорожей і екскурсій. Загальна чисельність рекреантів перевищує 810 тис. чоловік на рік; в період літнього сезону тут одночасно перебувають до 1600 тис. рекреантів.

Основними рекреаційно-туристичними центрами району є Феодосія (3 санаторії, 2 пансіонати, 3 турбази), Судак (туристичний готель), Привітне, Морське, Курортне, Планерське, Кам'янське.

Рекреаційні ресурси району ефективні при лікуванні захворювань органів дихання, кровообігу, травлення та обміну речовин.

Ялтинський рекреаційний район розташований на Південному березі Криму і включає в себе міста-курорти: Ялту, Алушту, а також ряд курортів і курортних місцевостей, Алуштинський та Ялтинський рекреаційний підрайони. Основними рекреаційно-туристичними ресурсами району є субтропічний клімат з м'якою зимою і теплим сухим тривалим сонячним літом, тепле море (температура води біля узбережжя до 26°С), пляжі, мінеральні джерела сульфатного складу. Купальний сезон триває понад 4 місяці, тривалість сонячного сяйва 2260 год./рік. З туристичних ресурсів найбільшу цінність представляють собою палацово-паркові ансамблі Алупки, Лівадії, Нікітський ботанічний сад, численні пам'ятки природи.

Освоєння рекреаційно-туристичних ресурсів району почалося наприкінці XIX ст. Сьогодні в районі функціонують 228 рекреаційно-туристичних закладів на 71,2 тис. місць, в т.ч. 81 санаторій, 38 будинків відпочинку і пансіонатів, 20 турбаз і готелів. Загальна чисельність рекреантів перевищує 2,8 млн. чоловік, в т.ч. понад 850 тис. за путівками. Одноразова місткість району в літній період до 300 тис. чол. Рекреаційні ресурси району ефективні при лікуванні захворювань органів дихання, серцево-судинної і нервової систем, а також нирок.

Основними рекреаційно-туристичними центрами району є Ялта (160 санаторно-курортних заклади), Алушта, Алупка, Форос, Лівадія, Кореїз, Сімеїз та ін.

В Алуштинському регіоні в даний час мається 69 здравниць на 23,4 тис. місць, з яких 11,4 тис. можуть функціонувати цілодобово, а також два туристичних готелі на 415 місць, широка мережа підприємств загального харчування, торгівлі, індустрії розваг. У рекреаційній сфері зайнято 64% працездатного населення. Курортний сезон звичайно відкривається в травні і продовжується до початку жовтня.

Перейти на страницу: 1 2 3

Подібні статті по економіці

Оцінка та аналіз діяльності ПАТ Полтавакондитер
Передкваліфікаційна практика є завершальною ланкою практичної підготовки, яка проводиться перед захистом бакалаврських робіт. Під час цієї практики поглиблюються та закріплюються теоретичні знання з професійно орієнтованих дисциплін на ...

Роль зайнятості у забезпеченні економічного зростання
Забезпечення життєдіяльності суспільства і розвитку особистості як функції зайнятості здійснюється на ринку праці через фази відтворення трудових ресурсів: формування, розподіл, перерозподіл та використання. У свою чергу, тільки через ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.