Розділи економіки

Зарубіжний досвід підтримки малого бізнесу

. Центри підтримки бізнесу і кредитування компаній. Об'єктом підтримки стало працездатне населення, яке не мало достатнього досвіду роботи, незадоволене своїм станом (рівнем доходу, характером роботи тощо), проте в нього було бажання покращити його. Метою програми було об'єднання, координація зусиль суспільних і приватних організацій, які спрямовані на підтримку розвитку МБ переважно в бідних та мало розвинених районах міста шляхом кредитного обслуговування малих підприємств. Переважно це було професійне навчання, технічна та інша допомога на кредитній основі. Центр підтримки допомагав у пошуку необхідного обладнання, технологій, партнерів тощо, а Центр кредитування знаходив джерела короткотермінових мікрокредитів і гарантій.

Отже, допомога, яку отримали підприємці цих двох програм, мала здебільшого характер консультацій, які стосувалися організації власної справи, планування, управління, розвитку підприємства.

Третя програма - "Співдружність комунального розвитку" Сіетла. Вона передбачала допомогу тим, хто бажав побудувати власний будинок, але не мав для цього необхідних коштів, проте потребував належних консультацій та рекомендацій [17]. Досвід показав, що це найкращий шлях для створення нових робочих місць і нових видів послуг, розширення податкової бази і отримання засобів для інвестицій. Як бачимо, головною метою цих програм було навчання людей заробляти та розумно витрачати зароблені гроші. З цього приводу є дуже вдале прислів'я: "Якщо хочеш нагодувати людину, не давай і рибу, а навчи і ловити"

В Італії також діє державна підтримка малого бізнесу. Зокрема, для фінансування малих підприємств, їх технічної модернізації, підготовки кадрів, впровадження системи контролю за якістю виготовлюваної продукції, дієвої підтримки на зовнішніх ринках та інших напрямів стимулювання розвитку малого бізнесу щорічно виділяють 1570 млрд. лір. При цьому особливу увагу приділяють депресивним південним районам. Саме сюди надходить 2/5 зазначених асигнувань, а всього малий бізнес одержує близько 1000 млрд. лір за рахунок звільнення підприємств від сплати податків. Таким чином, новостворені малі промислові підприємства південних районів Італії протягом 10 років взагалі не платять податок на прибуток і місцеві податки.

Однією з найпоширеніших форм стимулювання розвитку сектора малого підприємництва в розвинених країнах є створення для них преференцій в оподаткуванні шляхом введення спеціальних податкових правил (Франція) або застосування загальних правил з окремими пільгами для малих підприємств (США, Великобританія).

У Франції застосовують спеціальні (спрощені) податкові режими для малих та середніх підприємств залежно від величини їхнього обігу. Такі підприємства не подають декларації про податок на додану вартість, проте виплачують прибуткові податки, рівень яких залежить від сфери діяльності (торговельні операції, послуги тощо). У Великобританії малі та середні підприємства розраховують і декларують доходи на загальних підставах, хоча з певними винятками. Підприємства, річний дохід яких менший ніж 15 тис. фунтів стерлінгів, заповнюють просту податкову декларацію без докладних даних про свою діяльність, активи чи зобов'язання. В Швеції відсутні які-небудь спеціальні податкові режими для малих та середніх підприємств. Основний принцип податкового регулювання у Швеції - це принцип "нейтральності", відповідно до якого до усіх підприємств незалежно від їх юридичної форми, типу господарської діяльності, величини, місцезнаходження, застосовують одну і та ж податкову базу, ті ж самі ставки оподаткування і обов'язки з реєстрації, подання документів, звітності, платежів. Одне слово, податковий тягар буде однаковим і для само зайнятого підприємця, і для корпорації, якщо вони займаються однаковим бізнесом.

Перейти на страницу: 1 2 3 4

Подібні статті по економіці

Підвищення використання виробничих та трудових ресурсів підприємства
Перехід до ринкової економіки потребує від підприємства підвищення ефективності виробництва, конкурентоздатності продукції і послуг на основі впровадження досягнень науково-технічного прогресу, ефективних форм господарювання і управлін ...

Монополістичні тенденції і монополії в ринковій економіці
Проблеми монополізації господарського життя , конкуренція на товарних ринках привертають сьогодні пильну увагу не тільки спеціалістів, але і широких прошарків населення. З початку 90-х років ці проблеми гостро стали перед Україною ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.