Перехід до ринкової економіки потребує від підприємства підвищення ефективності виробництва, конкурентоздатності продукції і послуг на основі впровадження досягнень науково-технічного прогресу, ефективних форм господарювання і управління виробництвом, активізації підприємництва та інше. Важлива роль у реалізації цієї задачі приділяється аналізу господарської діяльності підприємств. З його допомогою виробляються стратегія і тактика розвитку підприємства, обгрунтовуються плани й управлінські рішення, здійснюється контроль за їхнім виконанням, виявляються резерви підвищення ефективності виробництва, оцінюються результати діяльності підприємства, його підрозділів і робітників.
Підприємство - це організаційно виокремлена та економічно самостійна основна (первинна) ланка виробничої сфери народного господарства, що виготовляє продукцію (виконує роботу або надає платні послуги). Для ефективного господарювання істотним є визначення цілей створення та функціонування підприємства (фірми).
Процес виробництва на будь-якому підприємстві здійснюється за належної взаємодії трьох визначальних його чинників: персоналу (робочої сили), засобів праці та предметів праці. Використовуючи наявні засоби виробництва, персонал підприємства продукує суспільно корисну продукцію або надає виробничі й побутові послуги. Це означає, що, з одного боку, мають місце затрати живої та уречевленої праці, а з іншого, - результати виробництва (діяльності). Останні залежать від масштабів застосовуваних засобів виробництва, кадрового потенціалу та рівня його використання.
Ефективність виробництва - це комплексне відбиття кінцевих результатів використання засобів виробництва й робочої сили (працівників) за певний проміжок часу.
Метою моєї курсової роботи є оволодіння розрахунками показників ефективності використання виробничих і трудових ресурсів, навчитися оцінювати техніко-економічну інформацію для виявлення резервів підвищення ефективності використання виробничого потенціалу підприємства.
В курсовій роботі передбачається провести аналіз використання виробничих і трудових ресурсів підприємства, розробити заходи, які спрямовані та поліпшення їх використання і оцінити вплив цих заходів на кінцевий результат підприємства.
Завданням моєї курсової є дослідження проблеми ефективності використання виробничих та трудових ресурсів на підприємстві, а також оцінити результати діяльності запропонованих шляхів підвищення ОВФ.
Структура роботи: курсова робота викладена на 38 сторінках друкованого тексту і включає в себе план, вступ, перший (теоретичний) розділ, другий розділ (розрахункова частина), третій (проектний) розділ, висновки та список використаної літератури.
Інноваційна діяльність підприємства
Всю
сукупність процесів і явищ, що відбуваються на підприємствах різних галузей
народного господарства, можна умовно поділити на дві групи — традиційні і інноваційні.
Традиційні процеси і явища характеризують звичайне функціонування на ...
Сучасна оцінка впливу людського потенціалу на структурні зрушення в економіці регіону на прикладі Житомирської області
На рубежі XX і XXI століть світова наукова думка сформувала
принципово новий погляд на цивілізаційний прогрес. Нова парадигма розвитку на
перший план висуває не нагромадження матеріальних благ, а розвиток людського
потенціалу при збере ...