Розділи економіки

Аналіз зовнішньоекономічної діяльності в Україні на прикладі спільного підприємства “Реемстма - Черкаси тютюнова фабрика”.

Черкаська область має додатне сальдо платіжного балансу на протязі останніх 3 років. Зростання експорту свідчить про покращення конкурентноздатності виробників-експортерів на світовому ринку та підвищення ефективності виробництва. Висновок.

Найбільш природнім для ринку і розповсюдженим інструментом підтримки зовнішньо-економічної діяльності підприємств, стимулювання економіки і раціоналізації імпорту являються багаточисельні пільги в оподаткуванні, системі митних тарифів. Подубни акції можуть носити двох або багатобічний характер, для чого можливе укладання відповідних міжнародних контрактів та угод. Взагалі в даному випадку мова іде про можливість звільнення від того чи іншого виду прямих чи непрямих податків або зниження відповідних ставок по виробничо-галузевій ознаці. Прикладом може бути звільнення від сплати мита та митних зборів при імпорті високо технологічного обладнання, яке використовується в приоритетних напрямках дослідно-конструкторських робіт. Ознакою також може виступати суб’єктивно-економічна приналежність, мається на увазі на приклад, створення сприятливої атмосфери з точки зору оподаткування та інвестиції для малого бізнесу. Важливим елементом державної фінансової підтримки зовнішньо-економічної діяльності являються договірні відносини з іншими країнами, укладені для уникнення подвійного оподаткування із метою створення режиму найбільшого сприяння в зовнішній торгівлі. Україна на цьому шляху досягла ряд переваг. Українська держава активним чином стимулює експорт, надаючи експортерам пільги при сплаті податку на добавлену вартість та акцизного збору.

Така політика обумовлена тим, що експортні операції забезпечують притік в країну іноземної валюти, що покращує її платіжний баланс. На ряду з безумовними перевагами існують недоліки. З 1.01.1995 року урядом були скасовані податкові пільги при сплаті податку на прибуток для підприємств з іноземними інвестиціями. Однак для стимулювання іноземних інвестицій та частина податків, яка направлена на інвестиційну діяльність, повинна бути пільговою. Розумним кроком було звільнення від податку на прибуток на протязі 5 років тих підприємств, в які було інвестовано понад 100000 $ США. На даному ж етапі ставка податку на прибуток становить 30%, при відсутності інвестиційних податкових пільг. Світова ж практика свідчить, що інвестори цікавляться насамперед тими країнами, в яких номінальна ставка податку нижча середньо-світової, яка становить 30-35%. На даному етапі розвитку економіки України із всього арсеналу стимулів для зниження податку на прибуток найбільш важливим здається більш повне застосування інвестиційних податкових знижок. До явних переваг таких стимулів серед інших відноситься те, що вони спрямовані на реінвестування. Крім того на відміну від низької ставки податку, яка дає переваги власникам вже вкладеного капіталу, заохочується вкладення довгострокового капіталу. В результаті компанії вкладають капітали на довгостроковий термін. Спрямовуючи капітал на цільове використання інвестиційні податкові знижки сприяють зменшенню капіталовкладень за кордон. Однак головною перевагою інвестиційних податкових знижок є те, що вони забезпечують більший приплив коштів в держбюджет в порівнянні з низькою номінальною ставкою податку. Окрім введення інвестиційних податкових знижок, доцільно було б також диференціювати підхід до оподаткування підприємств з іноземними інвестиціями не стільки від долі іноземного капіталу в статутному фонді, скільки від виду діяльності. З метою залучення іноземних інвестицій в переробні галузі промисловості, матеріальні виробництва держава може для спільних підприємств встановити мінімальні номінальні ставки податку, якщо вони працюють в вищенаведених галузях. В той же час підвищити ставки податку на прибуток спільних підприємств, які займаються посередницькою діяльністю та в сфері послуг. Податкова система України наряду з фіскальною функцією, ще повинна виконувати стимулюючу функцію. Основним напрямком стимулювання зовнішньо-економічної діяльності є лібералізація оподаткування валютної виручки та імпорту товарів, які ввозяться в Україну на основі принципу порівняльної переваги. Необхідно зменшити обсяг обов’язкового продажу валютної виручки НБУ, та активізувати проведення валютних операцій, звільнивши підприємство-експортера від сплати податку на прибуток від продажу валюти.

Перейти на страницу: 4 5 6 7 8 9 10

Подібні статті по економіці

Портфельний аналіз у системі прийняття рішень про перспективи збільшення підприємницького потенціалу
портфельний аналіз виробничий потенціал Ефективне управління діяльністю підприємства значною мірою визначається рівнем розвитку проведення портфельного аналізу у системі прийняття рішень про перспективи збільшення підприємницького потен ...

Рівень розвитку і розміщення електронно-машинного будування України
Курсова робота описує сучасний рівень розвитку і розміщення електронно-машинного будування України. Вважаємо, що саме ця тема є одна з найбільш актуальною в наш час. Тому що, по-перше, рівень розвитку цієї галузі є одним з показників ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.