Розділи економіки

Розвиток приватного сектору національної економіки

.простота та прозорість адміністративних правил, які регулюють започаткування підприємницької діяльності;

.доступність та дешевизна кредитів, система кредитних гарантій, передусім державних, для малого бізнесу;

.економічно обґрунтовані розміри податкового навантаження, стабільність та простота системи адміністрування податків;

.ефективна цільова державна політика з підтримки малого підприємництва відповідно до чітко визначених пріоритетів;

.стабільність створюваного державою бізнес-середовища та «правил гри», розвинутість ринкової інфраструктури тощо.

Основні напрями державної політики та актуальні заходи щодо розвитку малого підприємництва відомі. Вони досить повно відображені у відповідних нормативно-правових документах та публікаціях. Суть справи полягає в переході від декларацій про наміри до реальних практичних дій. Разом з тим, існує низка принципових питань, яким слід приділити особливу увагу.

По-перше, це формування адекватного законодавчого поля. Необхідно максимально повно закріпити на законодавчому рівні відносини між державою і підприємцями та максимально спростити ці відносини.

По-друге, перевести акцент в оподаткуванні малого підприємництва з фіскальної (наповнення доходної частини бюджету) складової на виробничо-стимулюючу, спрямовану на те, щоб надмірне фіскальне навантаження не підривало стимули до підприємницької діяльності.

По-третє, слід відмовитися від надання необґрунтованих податкових і кредитних пільг великим підприємствам. Подібна структурна політика реально загрожує у недалекому майбутньому посиленням неконтрольованого впливу незначної кількості підприємств на загальну економічну ситуацію в державі.

По-четверте, у підприємницькому середовищі акценти повинні зміститися у бік активізації діяльності саморегулівних бізнесових об'єднань, оскільки від консолідації самих підприємців безпосередньо залежить реалізація потенціалу малого підприємництва. Необхідно делегувати окремі державні регуляторні функції підприємцям, їх асоціаціям і об'єднанням.

Водночас, за словами В.Януковича, пріоритетним завданням органів державної влади на всіх рівнях є створення належних умов для ведення бізнесу та усунення бар`єрів на шляху його розвитку.

«Сьогодні приватний сектор національної економіки залишається важливим чинником підвищення конкурентоспроможності виробництва, зміцнення позицій українського товаровиробника на внутрішньому і світовому ринках», - зазначив глава держави у привітанні, обнародуваному на його офіційному сайті.

Активна державна політика у сфері малого і середнього підприємництва сприятиме формуванню когорти ефективних власників, зміцненню ринкових інституцій, підвищенню соціальної захищеності і врешті-решт економічній стабільності, послідовності у здійсненні ринкових реформ.

Успішне проведення ринкових перетворень в Україні, її інтеграція у світовий та європейський економічний простір великою мірою залежать від розвитку підприємництва.

Важлива роль в розвитку приватного сектору дісталась Проекту “Розвиток приватного сектору” - це одна з найбільш комплексних програм, що здійснюється Урядом України за підтримкою МБРР з метою економічного розвитку підприємств та регіонів України. У грудні 2003 року після здійснення всіх підготовчих процедур офіційно розпочалась реалізація Проекту. Сума позики - 30 млн. доларів США.

Проект реалізовується Українським центром реструктуризації підприємств та розвитку приватного сектору (УЦРП РПС), що був створений Постановою КМУ № 1736 від 3 листопада 1998 року. Учасниками Проекту є також Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва, Міністерство фінансів України, Світовий Банк. У проектних регіонах активну підтримку з боку держави здійснюють обласні державні адміністрації.

Місія УЦРП РПС - це підвищення конкурентоспроможності українських підприємств, розвиток малого та середнього бізнесу і сприяння загальному економічному зростанню в Україні.

Стратегічною метою Проекту “Розвиток приватного сектору” є становлення сильного і конкурентоспроможного приватного сектору шляхом створення сприятливого клімату для:

• росту підприємницької активності;

• відновлення виробництва;

• розвитку перспективних напрямів бізнесу;

• створення нових робочих місць та

• підвищення ефективності роботи реструктуризованих підприємств.

Основними напрямами (компонентами) реалізації Проекту “Розвиток приватного сектору” є:

Перейти на страницу: 1 2 3 4

Подібні статті по економіці

Поняття та види економічних систем
У сучасному глобалізованому світі функціонують і розвиваються різні моделі економічних систем. Економісти дотримуються різноманітних поглядів щодо критеріїв їх класифікації, а отже, щодо їх типів та моделей. Актуальність теми досліджен ...

Теоретичні засади методики аналізу фінансових інвестицій
Відомо, що основна мета діяльності кожного підприємства полягає у отриманні найбільшого прибутку. В процесі інвестиційної діяльності підприємство повинно так спланувати свою діяльність, щоб при найменшій сумі вкладень отримати найбільш ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.