Розділи економіки

Методи державного регулювання грошової маси

Таблиця 2.6 - Банки по величині ЦП, які рефінансуються НБУ (на 1.07.10р.), млрд. грн.

Банки

Обсяг ЦП

Райффайзен Банк Аваль

7,5

Ощадбанк

6,3

Укрексімбанк

5,0

Укргазбанк

2,8

ОТП банк

2,7

Надмірна ліквідність у банків спостерігається з початку поточного року, інтенсивна притока депозитів населення і компаній не знаходить відображення в адекватній активізації кредитної діяльності фінустанов, в результаті система перенасичена ліквідністю. Зокрема, за підсумками першого півріччя 2011р. був відмічений приріст депозитного портфеля юридичних осіб на 6% - до 123,5 млрд. грн. При цьому населення нарощувало внески ще активніше, за січень - червень приріст портфеля депозитів фізосіб склав 13,7% - до 240,5 млрд. грн. В той же час портфель банківських кредитів юридичним особам за січень - червень скоротився на 0,3% - до 480,7 млрд. грн. Заборгованість по кредитах населення за цей же період знизилася на 8% - до 216,2 млрд. грн. Як наслідок, частка кредитів в активах банківської системи з початку року зменшилася на 4,3 п.п. - до 70,3%. Разом з тим збільшилася питома вага ліквідних активів на балансах банків - засоби на коррахунках, депозитні сертифікати НБУ, ОВДП.

Таким чином, з початку 2011 року банківський регулятор зробили ряд кроків, направлених на стимулювання кредитування. Це, зокрема, триразове зниження облікової ставки і, відповідно, став рефінансування, впровадження механізму стимулюючого кредитування, який, втім, був недавно скасований унаслідок незатребуваності з боку учасників ринку. У НБУ визнали, що вже вичерпали власні можливості по стимулюванню кредитної активності банківського сектора, для досягнення цих цілей власні важелі повинен задіювати уряд і одним із стимулів збільшення об'ємів кредитування, зокрема, економіки України, є посилення ролі держави в полегшенні доступу до кредитних ресурсів підприємств пріоритетних секторів економіки, зокрема, шляхом надання гарантій банкам-кредиторам щодо повернення кредитів, отриманих державними підприємствами.

Для забезпечення окреслених зазначених завдань Національний банк України використовував наявні інституційні механізми та операційні важелі, дотримуючись середньострокових орієнтирів, забезпечуючи послідовність і прозорість політики, органічно поєднуючи незалежність у виконанні головної конституційної функції з узгодженістю своїх дій з макроекономічними та фінансовими заходами інших органів влади. Удосконалюватиметься система комунікацій з громадськістю, маючи на меті через детальне роз'яснення цілей грошово-кредитної політики та заходів щодо їх досягнення отримувати суспільну підтримку своїх дій та формувати на ринку позитивні очікування. Монетарні індикатори розвитку грошово-кредитної сфери у 2010р., визначені відповідно до основних прогнозних макроекономічних показників на 2010 рік, передбачають темпи зростання монетарної бази на рівні 9-13%.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6 

Подібні статті по економіці

Інфляція, її суть, види та соціально-економічні наслідки
У наш час, здається, не можна прожити і дня, не почувши цього підступного і інтригуючого слова. Про неї кажуть, з нею борются, її бояться. Що ж таке – інфляція? У світі майже немає країн, де б у другій половині XX ...

Планування діяльності промислового підприємства
Будь-яке суспільство для забезпечення нормального рівня своєї життєдіяльності здійснює безліч видів конкретної праці. З цією метою люди створюють певні організації, які спільно виконують ту чи ту місію і діють на засаді певних правил і ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.