Розділи економіки

Природно-економічна характеристика господарства

Проаналізувавши дані складу і структури земельних угідь Східного РУ ПрАТ "Райз - Максимко"» можна сказати, що загальна земельна площа господарства у 2012 році збільшилась у порівнянні з двома минулими роками на 32544 га.

Збільшення земельних площ відбулося за рахунок взяння земель в оренду

Слідуючим об’єктом для характеристики господарства є аналіз посівних площ, урожайності і валових зборів сільськогосподарських культур.

Для виявлення резервів збільшення урожайності важливу роль відіграють аналіз та кількісна оцінка впливу визначених факторів на її рівень. Фактори, що впливають на урожайність, можна розділити на природні та економічні (господарські). Природні фактори характеризуються якістю ґрунту і показниками кліматичних і метеорологічних умов. Показники метеорологічних умов слід аналізувати за окремими періодами і фазами розвитку рослин.

Економічні фактори є результатом розвитку продуктивних сил і характеризуються показниками інтенсивного землеробства. До них відносяться наявність, структура та степінь використання виробничих ресурсів.

На урожайність сільськогосподарських культур впливає також рівень агротехніки. Під агротехнікою розуміють встановлені агрономічною наукою прийоми вирощування сільськогосподарських культур для отримання високих та стабільних урожаїв.

Валовий збір сільськогосподарських культур - показник, що характеризує загальний обсяг продукції землеробства з усієї посівної площі у межах об'єкта обліку країни, регіону, господарства, в господарствах, не охоплених звітністю власних підсобних господарствах.

Валовий збір окремої культури піддається впливу двох факторів: посівній площі і урожайності.

Посівна площа - площа, яка була зайнята під посівами сільськогосподарських культур і з якої передбачалося одержати врожай звітного року. До її складу входять озимі посіви минулого року, що збереглися до закінчення весняної сівби звітного року; посіви ярих культур звітного року на самостійній площі, включаючи пересів загиблих озимих, площі багаторічних технічних культур (лікарських, ефіроолійних); безпокривні багаторічні трави посіву звітного року; багаторічні трави посіву минулих років на площі, що збиралася у звітному році; посіви у міжряддях садів; посіви попередніх культур на розораних луках і пасовищах з метою їх докорінного поліпшення. Посівну площу показано з урахуванням фактичного господарського використання посівів (на зерно, сіно, зелений корм та ін.) та їх загибелі.

Аналізуючи додаток 1 ми побачимо, що валовий збір пшениці за три минулих роки збільшився на 369462 ц. Це зумовлено в основному підвищенням урожайності на 12,95 ц/га. Валовий збір жита у 2012 році у порівнянні з 2010 роком також збільшився за рахунок посівних площ. Валовий збір ячменю за 3 роки зменшився на 14614 ц. це сталося в основному через низьку урожайність. Валовий збір сої у 2012 році зменшився порівняно з 2010 роком на 1120 ц. Так само за цей період зменшилася площа і урожайність сої. Валовий збір сояшнику зменшився на 344 ц. На цю зміну вплинуло зменшення посівної площі на 4,36%, але урожайність сояшнику збільшилась на 13,45 ц/га. Валовий збір кукурудзи на зерно у 2012 році збільшився на 657425 ц. порівняно з минулими роками. На цю зміну вплинуло підвищення урожайності на 11,57 ц/га. та посівної площі на 27,81%.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6

Подібні статті по економіці

Обгрунтування основних показників виробничо-економічної діяльності підприємств
Одним з основних елементів ринкового господарства є підприємство. Під підприємством розуміється економічний суб'єкт, що займається виробничою діяльністю і має господарську самостійність. Підприємство об'єднує ресурси для виробництва економічних благ ...

Підприємство і його роль в ринковій економіці
Будь-яка нація пишається плодами діяльності своїх підприємств. Але будь-яка нація і кожен її окремий представник пишаються і своєю причетністю до втілення якої-небудь конкретної підприємницької ідеї. Зараз ми усі є свідками кризового ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.