Розділи економіки

Порядок виконання та документального оформлення складських операцій

Одним з ключових параметрів для організації операцій, пов'язаних з транспортуванням та подальшої складської обробкою є вантажна одиниця - деяка кількість товарів, які занурюють, транспортують, вивантажують і зберігають як єдину масу і яка своїми параметрами зв'язує технологічні процеси на різних ділянках логістичної ланцюга в єдине ціле.

Суттєвими характеристиками вантажний одиниці є відповідність її розмірів транспортного засобу і здатність до збереження цілісності та первісної геометричної форми в процесі здійснення транспортування і наступних операцій. Узгоджені розміри вантажних одиниць, а також обладнання для їх обробки дозволяє ефективно використовувати матеріально-технічну базу різних учасників процесу на всіх етапах руху матеріального потоку.

Організація приймання. Порядок і терміни приймання товарів залежать від договірних умов, від того, в якій тарі (упаковці) доставлений товар, від фізико-хімічних властивостей і особливостей тих чи інших товарів, способу доставки та деяких інших причин.

Нормативно існують наступні терміни приймання товарів:

що надійшли без тари (упаковки), у відкритій або пошкодженої тарі (упаковці) - у момент отримання від постачальника, або в момент розтину опломбованих і розвантаження неопломбовані транспортних засобів;

що надійшли у справній тарі - за вагою та кількістю місць - у вищевказані терміни, за кількістю товарних одиниць у кожному вантажному місці - одночасно з розкриттям тари (упаковки), але не пізніше 10 днів з моменту отримання товару. Якщо приймання здійснено у вказані терміни, вона вважається своєчасним.

При прийманні вантажів від транспортних фірм (від перевізника) у відповідності з діючими правилами перевезень вантажів слід:

Переконатися в наявності на транспортних засобах або контейнерах пломб відправника або пункту відправлення, їх справності, відбитках на них, стану транспортних засобів або контейнерів, зняті пломби необхідно зберігати до моменту закінчення приймання та оприбуткування товарів;

Встановити, чи дотримувалися правила перевезення, що забезпечують запобігання вантажу від псування і пошкодження (укладання вантажу, вентилювання, температурний режим та ін.)

Перейти на страницу: 1 2 

Подібні статті по економіці

Проблеми регіонального розвитку і розміщення житлово-комунального господарства Донецького економічного району
Актуальність теми дослідження курсової роботи полягає у тому, що житлово-комунальне господарство є однією з найважливіших та пріоритетних сфер господарського комплексу України, яка забезпечує його життєдіяльність та значно впливає на ...

Перспективи розвитку СВК Залузький Теплицького району Вінницької області на 2012-2015 роки
Процес становлення основ ринкової економіки в Україні відбувається в умовах значної кризи та падіння рівнів виробництва всіх товарів, що викликає необхідність структурних перетворень у економіці. Дані процеси є наслідком дії як об'єкти ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.