Розділи економіки

Склади та їх функції

. спеціальні склади (наприклад, митні склади, склади тимчасового зберігання матеріалів, тари, поворотних відходів і так далі).

Важливими технологічними вимогами до складів є: відповідність потужності (площі і місткості ) характеру та обсягу технологічних операцій; параметрів і конфігурацій складських будівель - вимогам раціональної організації технологічних операцій, а також зведення до мінімуму внутрішньо складських перегородок. Крім того, складські приміщення мають відповідати встановленим вимогам освітленості, вентиляції, утепленості, пожежної безпеки, що пов’язана з загально технічним спорядженням складів. На складах використовується універсальне складське обладнання. Всі машини і обладнання можна об’єднати в механічні комплекси, що забезпечують механізацію вантажопереробки по всіх операціях технологічного процесу складування від надходження на базу постачання до відправки споживачу.

Підйомно-транспортне обладнання поділяють за такими основними ознаками: функційним призначенням; ступенем механізації праці; періодичністю дії; родом перероблюваного вантажу; типом приводу.

За функційним призначенням обладнання поділяють на три групи : вантажопідйомні машини (електричні талі, вантажні ліфти, вантажопідйомні крани); транспортувальні машини (конвеєри, транспортери); вантажно-розвантажувальні (електричні навантажувачі, штабелери, електричні візки) й штабелювальні машини (електроштабелери, крани-штабелери).

За ступенем механізації праці розрізняють засоби механізації, комплексної механізації і автоматизації (вантажопідйомні крани, конвеєри, автоматизовані крани-штабелери); засоби малої механізації( ручні вантажні візки, домкрати).

За періодичністю дії підйомно-транспортне обладнання поділяють на два види: машини безперервної дії (конвеєри, елеватори); машини циклічної (періодичної) дії (електричні навантажувачі, штабелери, ліфти, підйомні крани).

За родом перероблюваного вантажу розрізняють обладнання для перевантаження тарно-штучних вантажів у ящиках, бочках, мішках (вантажопідйомні крани, автонавантажувачі); обладнання для перевантаження масових насипних і навалочних вантажів (ківшеві навантажувачі, стрічкові транспортери); обладнання для перекачування трубопроводами наливних вантажів.

За типом приводу обладнання поділяють на механізми ручної дії (ручні вантажні візки); машини з механічним приводом (електронавантажувачі); гравітаційні пристрої ( роликові транспортери).

Підйомно-транспортне обладнання має бути безпечним в експлуатації, забезпечувати високу продуктивність і мати високий коефіцієнт корисної дії, бути зручним в роботі й легким в керуванні, мати необхідну конструктивну міцність і довговічність, бути економічним у виготовленні та користуванні.

Перейти на страницу: 1 2 

Подібні статті по економіці

Теоретичні основи формування і використання капіталовкладень на підприємствах
Мета роботи: систематизація, узагальнення, закріплення та розширення теоретичних знань для поглибленого вивчення практичних питань щодо підвищення економічної ефективності діяльності підприємств за перехідного до ринкових відносин періоду. ...

Обігові кошти підприємства
Сьогодні, коли економіка України перейшла на ринкові методи функціонування, кожне підприємство саме відповідає за себе. Знов створені і вже діючі підприємства самі вирішують яку продукцію випускати, за якими цінами реалізовувати. Кожне підприємство, ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.