Розділи економіки

Поняття та риси науково-технічної революції

Відому розширення функцій капіталістичного держави у результаті його зрощення з монополіями, спроби державного програмування й державного регулювання дозволяють тимчасово послабити найгостріші протиріччя, які лише нагромаджуються і заглиблюються. Підтримка державою тих чи інших напрямів науки й техніки сприяє поліпшенню їхнім успіхів, але, оскільки таке її втручання переслідує інтереси монополій, військово-промислового комплексу, науково-технічний прогрес стоїть у капіталістичних країнах як односторонній напрям, результати якого часто протилежні інтересам нашого суспільства та проголошеним цілям, призводять до величезного марнотратства науково-технічного потенціалу. Капіталізм неспроможний подолати стихійний характер громадського виробництва та використовувати величезну силу кооперації, планування та управління в масштабах всього суспільства, усунути основне протиріччя - між продуктивними силами і виробничими відносинами, громадським характером виробництва та приватним характером присвоєння.

Зміна змісту праці, що у ході НТР у різноманітних галузях суспільства, істотно змінило вимоги до трудових ресурсів. Водночас зі збільшенням обсягу обов'язкової загальної освіти виникають проблеми підвищення та кваліфікації працівників, можливості їх періодичної перепідготовки, розвитку у сферах праці.

Масштаби і темпи змін - у виробництві й житті, які несе з собою НТР, з небувалою досі гостротою викликають необхідність своєчасного і якомога повнішого передбачення сукупності наслідків, як у сфері економіки, так і у соціальній сфері, їхнього впливу на суспільство, людей й природу. Справжнім носієм НТР виступає робітничий клас, бо є не тільки головною продуктивною силою суспільства, а й єдиним класом, зацікавленим у послідовному, повному розвитку НТР. При капіталізмі, виборюючи своє соціальне звільнення, за ліквідацію капіталістичних відносин, робітничий клас одночасно відкриває дорогу до повного розвитку НТР у сфері всіх працівників.

Перейти на страницу: 1 2 3 

Подібні статті по економіці

Структура потреб підприємства
Важливим фактором розвитку підприємств, установ та організацій є рівень кадрового забезпечення. Він показує наскільки даний вид економічної діяльності, спроможний забезпечити вакантні робочі місця достатньою чисельністю кваліфікованих ...

Структура та організація господарської діяльності приватного підприємства
Мета даної дипломної роботи полягає в ознайомленні із специфікою діяльності ПП "Богдан", змістом і характером роботи його працівників, закріпленні теоретичних знань, одержаних під час навчання в інституті і набуття певних пра ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.