Розділи економіки

Сучасний стан розвитку виробництв кольорової металургії України

Твердосплавна підгалузь. До підприємств цієї галузі належать: Світловодський казенний комбінат твердих сплавів і тугоплавких матеріалів, ВАТ "Торезтвердосплав", Державний інженерний центр твердих сплавів "Світкермет", концерн "АЛКОН" Національної Академії наук, Державне спеціальне виробничо-технологічне бюро "Інос", Державне підприємство "ІНМА", дільниці твердих сплавів великих машинобудівних заводів. На всіх підприємствах спостерігається значний спад обсягів виробництва у зв'язку з відсутністю вітчизняної сировинної бази.

Вуглецева підгалузь. ВАТ "Укрграфіт" (м. Запоріжжя) - єдиний в Україні виробник основної електродної продукції (вугільні і графітові електроди, блоки, анодна маса та інше) для українських споживачів.

На підприємстві відбулося значне зниження обсягів випуску продукції. Основною причиною цього є труднощі у постачанні сировинних компонентів із-за кордону, висока вартість енергоносіїв. Сировиною для виробництва електродної продукції є нафтовий і пековий кокс та термоантрацит.

Державний завод "Вуглекомпозит" створено на базі спецвиробництва ВАТ "Укрграфіт" для випуску вуглецевих матеріалів і вуглецевих тканин, які призначаються для забезпечення виробництва спецтехніки.

Ртутно-сурмў яна підгалузь. До підприємств цієї підгалузі належить ВАТ "Микитівський ртутний комбінат". Підприємство мало повний цикл виробництва: від видобутку сировини (руди) до готової продукції (ртуті). Відсутність попиту на ртуть і великі витрати на її виробництво призвели до припинення видобутку ртуті з власної сировини.

Порошкова підгалузь. Порошки з різних кольорових металів та продукція з них виробляється на таких підприємствах: ВАТ "Закарпатський металургійний завод", Запорізький державний металургійний завод Інституту титану, Казенний завод порошкової металургії (м. Бровари), ВАТ "Торезтвердосплав", Світловодський казенний комбінат твердих сплавів і тугоплавких матеріалів, Кіровський завод виробів із металевих порошків та ряді підприємств чорної металургії.

ВАТ "Закарпатський металургійний завод" і Запорізький державний металургійний завод Інституту титану спеціалізуються на випуску титанових порошків і виробів із них. Титанові порошки використовують для виробництва фрикційних виробів, порошків тугоплавких сполук титану, в чорній металургії, атомній енергетиці та інших галузях. Сировиною для виробництва титанових порошків є низькосортний губчастий титан.

У період з 2000 по 2011 роки у цій підгалузі спад обсягів виробництва становив 40 - 60 відсотків.

Рідкіснометалева підгалузь. До підприємств цієї підгалузі належать: Вільногірський державний гірничо-металургійний комбінат, який випускає гафній, цирконієві сполуки тощо, та виробниче об'єднання "Придніпровський хімічний завод", який виробляє цирконій, гафній та велику кількість сполук рідкісних металів.

За теперішніх часів ВО "Придніпровський хімічний завод" реструктуровано на ряд самостійних виробництв, потужності яких завантажено як правило непрофільною продукцією.

Золотодобувна підгалузь. Продовжується спорудження дільниці першої черги будівництва Мужіївського золотополіметалевого комбінату. Дослідно-промислова дільниця вартістю 5,4 млн. гривень збудована у І кварталі 1999 року (потужність 60 тис. тонн руди на рік). Завершується будівництво збагачувальної фабрики на Мужіївському родовищі, що дасть змогу переробляти руду до одержання сплаву "Доре" на місці видобутку.

Перейти на страницу: 1 2 3 4

Подібні статті по економіці

Техніко-економічні показники формувального відділення ливарного цеху
Литво є одним з найстаріших способів, яким ще в старовині користувалися для виробництва металевих виробів - спочатку з міді і бронзи, потім з чавуну, а пізніше із сталі та інших сплавів. В нашій країні високими темпами ростуть об'єм ...

Модель монополістичної конкуренції
...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.