Розділи економіки

Проблеми і перспективи розвитку електронно-машинного будування України

Але, як бачимо, починаючи з 2009 року, відбулося деяке пожвавлення виробництва холодильників, пральних машин, пилососів, плиток, духовок та соковижималок, що свідчить про підвищення як конкурентноспроможності українських виробників, так і про зростання купівельної спроможності населення, яке відновило попит на товари тривалого користування.

Але не зважаючи на це, статистика свідчить, що забезпеченість населення побутовими приладами різко скорочується. Старі прилади виходять з ладу або застарівають морально, тоді як купівля нових приладів - справа серйозна і часто довготермінова. Наступна таблиця показує наявність працюючих товарів (тобто тих, які ще не застарілі згідно з технічними характеристиками) у 2009 та 2010 роках.

Таблиця №4 Забезпеченість населення товарами тривалого користування ( на 100 сімей)

Товари

2009

2010

% падіння

Холодильники та морозильники

89

41

54

Пральні машини

66

37

44

Електропилососи

46

21

54

Телевізори

103

32

69

Як бачимо, забезпеченість скоротилась вдвічі, тобто відповідно збільшився потенційний попит на ці товари за умови подальшого зростання доходів на ці товари.

У електронно-машинному будувані, яке визначає розвиток і технічний прогрес інших галузей економіки України, повинна бути здійснена структурна перебудова, по-перше, за рахунок пріорететних напрямків промислової і науково-технічної політики в галузях, що характеризуються високим експортним потенціалом. Однак за останні роки темпи виробництва машинобудівної продукції знижувались. Більшість продукції виявилась неконкурентно спроможною на внутрішньому і зовнішньому ринках через високу її собівартість. Потрібна модернізація машинобудівних заводів, їх технічне переоснащення з використанням сучасних технологій і значне підвищення за рахунок цього якості виробів, їх конкурентноздатність.

Розгортанню власного потужного виробництва побутової техніки в Україні заважає значний процес "сірого" складання, за якого побутова електроніка складається в Україні з привізної комплектації. За таку техніку, зібрану підпільно, не сплачуються податки. Це не дозволяє піднятися легальним українським підприємствам.

Слабкі сторони окремих вітчизняних виробників:

- при однакових технічних функціональних характеристиках розд рібна ціна більша за ціну конкурентів;

недостатньо уваги щодо просування техніки каналами торгівлі;

- несформований імідж техніки тощо.

У перспективі необхідно розширити асортимент продукції машинобудування, інтенсифікувати процеси оновлення машинобудівного продукції й технічного переоснащення галузей промисловості. Чільне місце має належити створенню високоефективних машин і їх систем для всіх галузей і сфер господарства. Розвиток приладобування повинен бути зумовлений тим, що потреби України в основних видах продукції галузі задовольняються неповністю.

Перейти на страницу: 1 2 3 4

Подібні статті по економіці

Перспективи розвитку СВК Залузький Теплицького району Вінницької області на 2012-2015 роки
Процес становлення основ ринкової економіки в Україні відбувається в умовах значної кризи та падіння рівнів виробництва всіх товарів, що викликає необхідність структурних перетворень у економіці. Дані процеси є наслідком дії як об'єкти ...

Поняття, типи і структура економічних систем
Тема даної курсової роботи "Поняття, типи і структура економічних систем". Для того, аби розкрити в повній мірі обраний напрямок, необхідно зрозуміти в чому полягає сутність економічної системи. Аби дати відповідь на дане за ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.