Розділи економіки

Проблеми і перспективи розвитку електронно-машинного будування України

До перспектив можно також віднести виробництва нових сучасних кінескопів, чим займається СП "Ніконд" (спільно з Литвою).

Можливостями як вітчизняних, так і зарубіжних фірм з виробництва і збуту електропобутової продукції можуть стати:

- зростання соціального рівня життя і, як наслідок, збільшення в країні кількості купівельно спроможних людей;

- зміна смаків споживача;

- належна відсутність місцевого виробника високоякісної побутової техніки;

розробка програми щодо забезпечення демонстрації продуктів та премій для заохочення торговельних посередників.

Ризики, що можуть чекати суб'єктів цього ринку:

- ризик зниження цін з боку інших виробників; - зростання митних тарифів;

інфляція;

- жорстока конкуренція;

банківські ризики.

У перспективі електронно-машинне будування повинно зайняти більш вагоме місце як у структурі промисловості, так і у формуванні експорту України. Спеціалізацію і кооперування виробництва необхідно орієнтувати на вітчизняні підприємства, створювати замкнуті цикли виробництв у середині країни.

Сучасна стратегія державної промислової політики України в галузі електронно-машинобудування передбачає зростання темпів випуску наукоємної продукції високого технологічного рівня, освоєння нових конкурентоздатних зразків техніки, підвищення якості й ефективності виробництва з орієнтацією на потреби внутрішнього ринку та збільшення експортного потенціалу.

Отже, сучасний стан на ринку не є одним з найкращих, але я вважаю, що для покращення виробництво необхідно в перспективі впровадити в життя такі пункти:

По-перше, захистити виробника українського від виробника російського, а особливо від виробника білоруського, який збиває ціни на холодильники (за допомогою мита, квот, ліцензій, сертифікатів якості, інше).

По-друге, змінити податкову систему так, щоб вигідніше було виробляти, а не торгувати (замінити ПДВ на податок з обороту , наприклад). На мою думку це підніме все виробництво, чого українській економіці зараз дуже не вистачає. Хоча вже всі навчилися ухилюватись від податків, у торгівлі для цього і можливостей більше і результат краще.

По-третє, можна запровадити податкові пільги, але з точки зору держави то не є доцільним, бо підгалузь і так перспективна.

Вчетверте, можна допомогати заводам знайти інвестора, надавати допомогу спеціалістів ( наприклад маркетологів) .

З усіх альтернатив я вважаю необхідним:

Для розвитку вітчизняного виробництва аудіо-відео-техніки:

· Відповідальним державним службовцям запропонувати провідним світовим виробникам відкрити в Україні спільне підприємство для виробництва аудіо-відео-техніки за умови пільгового оподаткування.

· Директорам сьогоднішніх заводів, що виробляють цю техніку, розгорнути кампанію по залучення інвестицій під нові технології.

Для розвитку і підвищення конкурентоспроможності вітчизняного виробництва холодильників та пральних машин:

· Створити штат державних консультантів з маркетингу, до яких вільно могло б звернутися будь-яке підприємство.

· Всебічно розглянути можливі наслідки запровадження мита (чи квот) на товари з близького зарубіжжя, на які зараз діє митна ставка 0%.

· Профспілкам намагатися добитися певних податкових пільг для галузі.

Отже, дійсно, зараз в нашій країні є багато проблем, які стосуються цієї галузі, багато факторів, які заважають розвитку електронно-машинному будуванню, але не зважаючи на це, присутні деякі перспектив, які в майбутньому потребують реалізації вітчизняним виробником, для подальшого функціонування.

Перейти на страницу: 1 2 3 4

Подібні статті по економіці

Підвищення продуктивності праці персоналу на прикладі ТзОВ Хлібодар
Необхідність прийняття господарського рішення зумовлена існуванням проблем - складних теоретичних питань чи практичних ситуацій, що характеризуються розривом між тим, що є та що повинно бути. Поняття «технологія прийняття рішень» вимаг ...

Стратегія сталого розвитку економіки України
План Маршалла (англ. Marshall Plan) - це програма економічної допомоги Європі після Другої світової війни, висунута у 1947 держсекретарем США Джорджем К. Маршаллом (вступила в дію у квітні 1948) [13]. Однією з цілей програми була п ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.