Розділи економіки

Сучасний стан розвитку

Щодо аудіо-відео техніки, то обсяг продажу 2010 року - $175-185млн. Доля вітчизняної продукції не перевищує 1-1,5% у кількісному виразі .

Іноземні вироби завозяться безмитково як запчастини. Обсяг продажу зараз не збільшується , бо така техніка служить в Україні 10-15 років і час массової заміни ще не настав.

Телевізори користуються найбільшим попитом у споживача. Зараз вони забезпечують торговим організаціям 60-70% виручки. У 2010 році було продано майже 400 тис. імпортних апаратів. А вітчизняних телевізорів заводи виробили лише 40 тис., з яких кольорових - лише 23 тис., що на 30% менше порівняно з 99 роком. Продавалися вони важко, в основному в регіонах. Більшість столичних операторів торгувати такою технікою не бажали і не бажають.

Зовнішній вигляд та технічні параметри цієї техніки фактично не змінилися за останні 10-15 років.

Найбільшими вітчизняними виробниками телевізійної апаратури в Україні є "Фотон" (м. Сімферополь), Львівський ВАТ "Концерн Електрон" ("Електрон"), ВО "ТОПАЗ" та ін. Якщо на початку 90-х років в Україні виробляли 4,5 млн телевізорів, то сьогодні - трохи більше 100 тис. Частка вітчизняних марок телевізорів на українському ринку, таких як "Електрон", "Орізон" або "Берізка" не перевищує 10%.

Діаграма №5 Зміна в кількості виробництва телевізорів за період незалежності.

З діаграми видно, що виробництво телевізорів в Україні дуже постраждало від розпаду СРСР. Українським виробникам необхідно направити зусилля для покращення цієї підгалузі, адже на вітчизняному ринку домінують телевізори іноземного виробництва. Необхідно зауважити, що деякі позитивні зрушення в цьому питанні все ж таки є. Нещодавно силами спеціалістів ОАО "Елміс", заснованого на базі "Київський радіозавод" було розроблено перший український аналогово-цифровий телевізор під торговою маркою Elmis. Розмір першої партії був 1000 штук, але підприємство в майбутньому планує розширити підприємство. Але як зазначає директор підприємства Анатолій Гойнік, випуску вітчизняної продукції заважає контрабандний ввіз дешевих деталей. Це робить неконкурентноспроможними українських виробників.

У наступній таблиці бачимо обсяги українського ринку ауді- і відіотехніки класу hi-fi і high-end (у роздрібних цінах ), млн USD.

Таблиця №1 Обсяги українського ринку ауді- і відіотехніки

Товарна група

2008 р.

2009 р.

2010 р.

Плазменні і рідкокристалічні телевізори

3

12

20

DVD-театри і плеєри

6

12

18

Ресивери, акустика, аксесуари

7

10

15

Автомобільна техніка

10

20

25

Усього

26

54

78

На графіку видно, що з кожним роком обсяг українського ринку аудіо- і відіотехніки high-end і hi-fi збільшується, а це значить, що збільшується купівельна спроможність українців.

Починаючи з 2005 р., в Україні діють виробничі лінії найвідоміших зарубіжних фірм по збиранню телевізорів, відеомагнітофонів, плеєрів тощо. Нині в Україні працюють лінії, на яких офіційно збирають апаратуру імпортних марок - Sony, Philips, Samsung, LG та ін. Усе виробництво є сертифікованим, що свідчить про досить високу якість кінцевого продукту.

Також були направлені іноземні інвестиції у виробництво комп’ютерної техніки. В Україні найвідомішими фірмами є "Квазар-мікро", "МКС", "Noos-Ukrame", "МДМ-Сервіс". У свій час у цих фірм були налагоджені прямі контакти із зарубіжними компаніями-виробниками, що дало їм деякі переваги над рештою при розвитку на цьому напрямі.

Перейти на страницу: 1 2 3

Подібні статті по економіці

Проблеми управління прибутковістю та рентабельністю дільничої станції Микитівка
Сучасний розвиток економіки України супроводжується ускладненням економічних процесів, трансформацією власності і середовища господарювання, концентрацією виробництва і капіталу, що зумовлює об’єктивну необхідність забезпечення прибутковості су ...

Структура і функції ринку
Сучасна економіка є насамперед ринковою. Тому важливе значення має з'ясування сутності ринку, його структури, функцій та умов формування. Ринок не може існувати без системи підприємств і організацій, які забезпечують рух товарів і ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.