Розділи економіки

Сучасний стан розвитку

Якщо розглянути обсяг виробництва продукції електронно-машинного будування на внутрішній ринок, то можна побучити такі результати. Наприклад, обсяг виробництва продажу ринку холодильників у 2000 році становив $80-90 млн. Доля вітчизняної продукції становила 35-37% у грошовому виразі ( у кількісному виразі відсоток цієї продукції буде більшим) , імпортної - 63-67%. Дохід порівняно з 99 роком суттєво не змінився.

Продаж вітчизняних холодильників скоротився на українському ринку у 2000 году : за даними Держкомстату, з 450 тис. холодильників, що випустив практично єдиний вітчизняний виробник - ЗАО "Норд" ( загальне виробництво усіх інших - не більше 3% обсягів виробництва „Норда"). На українському ринку було реалізовано приблизно 170 тис. холодильників за даними Держкомстату. За данними ж виробника на вітчизняному ринку продано біля 250 тис. холодильників вітчизняного виробника.

На українському ринку представлені холодильники майже 20 торгових марок: „Норд", „Атлант", „Стинол", „Снайге", ARDO, Indesit, Iberna, LG, Samsung, Ariston, Zanussi, Candi, Whirlpool, Electrolux, Bosh, Siemens, Liebherr та інші. Вітчизняний „Норд" є традиційним лідером у сегменті дешевих холодильників. Такий холодильник непогано виглядає і поряд з холодильниками з дальнього зарубіжжя - має привабливий дизан, зручний, надійний, торгова марка досить відома споживачам. Але вже у середній ціновій категорії лідером є білоруський „Атлант". Тому за словами Олега Дрюпіна, голови відділу маркетингу ЗАО „Норд" зараз готується випуск і активна рекламна компанія нової моделі вітчизняного холодильника, що буде позиціонуватись дещо дорожче.

Діаграма №2 Зміна в кількості виробництва холодильників за період незалежності України

Як бачимо з діаграми, в кількості виробництва холодильників не відбулися настількі кардинальні зміни, як з іншими товарами електронно-машинного будування.

На вітчизняному ринку побутових пральних машин переважають автоматичні пральні машини (ПМА) барабанного типу. Незважаючи на порівняно високу вартість, вони дозволяють заощаджувати користувачам час і сили, а також вони значно зручніші у використанні внаслідок повної автоматизації поцесу прання.

В 2010 році виробництво побутових пральних машин збільшилось на 10-15% порівнянно з 2009 роком. Об’єм продажу у 2010 році - $55-60 млн. Доля вітчизняної продукції у грошовому виразі - 10-15%, імпортної 85-90%.

Пральні машини в Україні виробляють такі підприємства, як "Электробытприбор" (Маріуполь) - торгові марки Донбас і Десна, АО "Старт" (Мелітополь) - Таврія, Каховський єлектромашинобудівний завод - „Малютка", завод "Электродвигатель" (м. Ужгород) - „Марічка", Київське авіаційне ПО ім. Антонова - Либідь," Онікс" (Миколаїв) - „Агат" , СП „Фаворіт" (Київ) - „Фаворит", і знов таки АО „Норд" (Донецьк) - марка Норд IF та деякі інші.

Більшість українських підприємств виробляють машини активаторного типу. Машини барабанного типу випускають тільки АО „Норд" та СП „Фаворіт". „Крупним" вітчизняним виробникам у 2010 році не вдалося збільшити обсяг виробництва. В той же час за твердженням головного менеджера СП „Фаворіт" її компанія збільшила виробництво пральних машин майже у 2 рази.

Треба зауважити, що виробництво більш сучасних машин є більш прибутковим зараз і цей ринок увесь час розширюватиметься через збільшення доходів споживачів (на скільки -- з’ясувати фактично неможливо , бо „Норд" і „Фаворит" не афішують свої прибутки). До того ж цікаво, що ,не дивлячись на жорстку конкуренцію, машин активаторного типу в багатьох регіонах України не вистачає. Причиною є дуже слабо розвинута ділерська сіть. Магазини в регіонах часто подолгу не закупають пральні машини через те, що грошей для повної чи часткової передоплати вони не мають, а під реалізацію цей товар не дають.

Спеціалісти вважають, що попит цими роками буде збільшуватись ще й через те, що почалася хвиля заміни старої техніки, що вже відпрацювала свій термін, на нову.

Діаграма №3 Зміна в кількості виробництва пральних машин за період незалежності України.

Взагалі на ринку пральних машин в Україні більшість марок - іноземні виробники. Це можна побачити з наступної діаграми:

Діаграма: №4 Обсяг продажу пральних машин, різних виробників.

Перейти на страницу: 1 2 3

Подібні статті по економіці

Основні стадії науково-дослідного процесу
Наукове дослідження - це цілеспрямований процес виробництва нових знань, які розкривають нові явища у суспільстві і природі, для використання їх у практичній діяльності людей. Методологія наукових досліджень у природознавчих, технічни ...

Інноваційна діяльність підприємства
Всю сукупність процесів і явищ, що відбуваються на підприємствах різних галузей народного господарства, можна умовно поділити на дві групи — традиційні і інноваційні. Традиційні процеси і явища характеризують звичайне функціонування на ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.