Розділи економіки

Регіональна структура товарообороту закладів внутрішньої торгівлі

В Україні набувають підвищеного розвитку формати західного зразка, зокрема: гіпермаркети; супермаркети; дискаунтери; Саsh & Саrrу. Разом з тим присутні традиційні формати, які були успадковані з минулих часів: гастрономи, універсами та павільйони. Останні поступово витісняються, але в найближчому майбутньому не будуть витіснені повністю, оскільки мають перевагу у часі обслуговування та спілкуванні "продавець-покупець".

Одним з основних напрямків розвитку галузі стає пропозиція комфорту, тобто обслуговування, зручності, зрозумілості та чіткості, а також, перш за все, задоволення при придбанні товару. Тому прогнозується активний розвиток формату самообслуговування - в першу чергу супермаркетів та гіпермаркетів, а також дисконтних магазинів, які працюють у форматі самообслуговування і орієнтуються на споживачів з низькою купівельною спроможністю, що складають поки що основну частку населення країни. Диска унтери також приваблять покупців з вищим рівнем доходів, яким подобається формат самообслуговування (за умови відсутності супермаркетів в районі їх проживання) та вигідного співвідношення ціни і якості.

Однією з найбільш вагомих тенденцій розвитку галузі є перерозподіл товарообороту на користь цивілізованих форм торгівлі. Згідно з інформацією консалтингової компанії Gfk-USM, у 2009 році 42% покупок в Україні було зроблено в місцях регулярної торгівлі проти 29% у 2008 році. Щодо пріоритетних регіонів розвитку роздрібної торгівлі визначають регіони Донецька, Дніпропетровська, Харкова, Одеси, Львова та Києва. За деякими підрахунками, впродовж найближчих 5 років частка сучасних форматів досягне 20-40%. Максимальний показник, з огляду на існуючі тенденції, прогнозується для Києва, Дніпропетровська, Одеси та Львова. Паралельно, очікується вихід нових гравців та зміцнення позицій існуючих, як вітчизняних так і зарубіжних. Серед них такі іноземні оператори як : "Real" (Меtго, Німеччина), "Патерсон та Рамсторг" (Росія), "Carrefour та Аuchan" (Франція), "Теsco" (Великобританія), "Migros" (Туреччина).

Посилення конкуренції створюватиме цінність для споживача, який матиме вибір ціни, якості, асортименту, місця придбання та іміджу, що максимально відповідатиме його потребам. На думку експертів, роздрібна торгівлі України за таких швидких темпів розвитку скоро ввійде в стадію гострої конкуренції, яка визначить близько п'яти лідерів національного масштабу та великих регіональних гравців.

Для сучасного етапу розвитку роздрібної торгівлі України характерним є поступовий перехід до великого торговельного бізнесу, мереженої форми його організації.

Розвиток торговельних мереж в Україні відбувається нерівномірно, переважно в містах-мільйонниках та обласних центрах. Станом на початок 2010 року 75% торговельних об’єктів торговельних мереж сконцентровані в 10 містах України (таблиця 3.2.1).

Таблиця

3.2.1

Основні міста України за розвитком торговельних мереж на початок 2010р

Місто/регіон

Мережі та кількість магазинів

Мережі, кількість

Торговельні об’єкти, од.

% мережевих об’єктів

1

Київ

Сільпо-19, Дніпрянка-36, Фора-5, Фоззі-1, Фуршет-16, Велика Кишеня-10, Білла-3, Рейнфорд-1, Спар-3, Еко-3, ВестЛайн-3, Край-3, Мегамаркет-3, Тікомаркет-2, Метро-1, Да!Маркет-5, Бумі-маркет-2, Сусід-1, Центральний-3, Кошик-7

20

128

27,2

2

Одеса

Сільпо-7, Фоззі-1, Таврія-5, Рорус-8, Еко-3, Наталка Маркет-10, Копейка-4

7

38

8,1

3

Дніпропетровськ

Сільпо-8, АТБ-69, ПИК-14, Білла-2, Рейнфорд-37, Терра-1

6

131

27,8

4

Харків

Білла-2, Таргет-6, Рост-2, Юси-3, Класс-3, Восторг-1

6

17

3,6

5

Черкаси

Сільпо-1, Фуршет-1, АТБ-2, Спар-1, Еко-2

5

7

1,5

6

Луганськ

Спар-4, Абсолют-3, Кураж-5, Марс-1

4

12

2,5

7

Запоріжжя

Сільпо-2, АТБ-2, Білла-1

3

5

1,1

9

Кривий Ріг

АТБ-2, Рейнфорд-3

2

5

1,1

10

Дніпродзержинськ

АТБ-2, Рейнфорд-3

2

4

0,8

Всього

355

75,4

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5

Подібні статті по економіці

Критика постіндустріального суспільства
Актуальність вибраної теми полягає в тому, що сучасна теорія постіндустріального суспільства має певні визначні характеристики, не всі з яких є позитивними в контексті подальших перспектив її розвитку. Огляд деяких критичних думок дозв ...

Методи керування діяльністю підприємства в ринкових умовах (на прикладі ПАТ Птахофабрика Південна)
На сучасному етапі розвитку економіки відбуваються глибокі зміни в усіх її сферах, що впливають на систему керування. Систему керування підприємства необхідно розглядати як динамічний процес, бо її форми,методи і функції перебувають пі ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.