Розділи економіки

Проблема обмеженості ресурсів і необхідність вибору

Рис. 2 - Рівномірне розширення виробничих можливостей

Якщо нововведення здійснюватимуться більше в галузях, які виробляють засоби виробництва, збільшення області виробничих можливостей буде зміщене справа, що відображає графік на мал. 3.

Рис. 3 - Перекіс у бік виробництва засобів виробництва

Якщо нововведення здійснюватимуться в галузях, які виробляють предмети споживання, збільшення області виробничих можливостей буде зміщене справа донизу, що відображає графік на мал. 4.

Рис. 4 - Перекіс у бік виробництва предметів споживання

За умов обмеженості ресурсів проблема вибору, що є продовженням конкуренції за використовування обмежених ресурсів, непереборна, а боротьба з нею є безплідною. Можна примусити конкуренцію прийняти ту або іншу форму, полегшити або утруднити здійснення вибору. Завдання полягає не в знищенні конкуренції, а в тому, щоб надати їй цивілізованої форми, примусити її працювати на благо людей.

Таким чином, КВМ дозволяє продемонструвати такі фундаментальні економічні поняття, як обмеженість ресурсів, проблема вибору, альтернативні витрати.

Людство виробило декілька способів впорядкованого розподілу обмежених ресурсів і результатів виробництва між конкуруючими цілями.

Перейти на страницу: 1 2 

Подібні статті по економіці

Роздержавлення та приватизація
Державне управління процесами приватизації Одним з елементів економічної політики і однією з найваж­ливіших функцій держави у період переходу до ринку є зміна еко­номічної структури - створення структури змішаної економіки. Структура змішан ...

Соціально-економічні наслідки інфляції
Фінансова система є одним з найвпливовіших важелів макроекономічного регулювання, інструментом, за допомогою якого уряди мають змогу регулювати економічний розвиток. Саме тому діяльність виконавчої влади кожної країни спрямована на заб ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.