Розділи економіки

Визначення фізичного зносу будівель методом терміну життя

2. Будівля збудована 20 років тому і має розрахунковий строк фізичного життя 100 років.

. Поточна вартість відновлення будівлі складає 220 млн. грн.

. Під час оцінки будівлі встановлена необхідність заміни покрівлі та косметичного ремонту інтер’єрів. На місцевому ринку будівельних послуг ці роботи оцінюються відповідно у 7 та 5,6 млн. грн., а повна відновна вартість складає 7 млн. грн. і 13 млн. грн.

. Дані для визначення фізичного зносу, що не усувається для швидкозношуваних елементів наведені у таблиці 1.

. В оцінюваній будівлі елементом усувного функціонального зносу вважається відсутність каміну, витрати на установку якого в існуючій будівлі на дату оцінки складають 1,2 млн. грн., а поточна відновна вартість установки каміну при будівництві будівлі - 0,5 млн. грн.

. Аналіз місцевого рину нерухомості показав, що наявність електричного обігріву підлоги дає можливість збільшити річну орендну плату на 2400 грн. за 1м2 загальної площі (коефіцієнт капіталізації для будівель - 12%). Вартість установки системи електричного обігріву підлоги при будівництві будівлі складає 9,6 млн. грн.

. В оцінюваній будівлі встановлений басейн, відновна вартість якого на дату оцінки складає 16 млн. грн. Поточні додаткові витрати власника на експлуатацію басейна складають 0,6 млн. грн., а його доходи від періодичного надання басейна у погодинну оренду - 0,72 млн. грн. Як зазначалось, коефіцієнт капіталізації складає 12%. Порівняння продажів аналогічних об’єктів свідчить, що наявність басейну збільшує вартість нерухомості на 10 млн. грн.

. Збільшення рівня шуму та інші несприятливі наслідки, що пов’язані з перенесенням транспортної магістралі до межі оцінюваного об’єкта, зумовили зменшення орендної плати на 3 тис. грн. у рік за 1м2 загальної площі.

Таблиця 1. Дані для визначення фізичного зносу, що не усувається для швидкозношуваних елементів

Назва роботи

Залишкова відновна вартість, млн. грн.

Фактичний вік, років

Строк фактичного життя, років

Відношення фактичного віку до строку фізичного життя, %

Невиправний фізичний знос, млн. грн.

Заміна покрівлі

0

0

25

Покриття підлоги

11

10

15

Обробка інтер’єрів

7,4

5

10

Заміна сантехніки

4

15

20

Всього

 

Витратний метод заснований на визначенні вартості нерухомості, виходячи з вартості земельної ділянки та витрат на будівництво споруд на ньому, за винятком накопиченого зносу.

,

де Сзм - вартість об’єкта оцінки, визначена вартісним методом, тис. у.о.;

Сз - ціна земельної ділянки, тис. у.о.

ПВВ(ПВЗ) - повна відновлювана вартість (повна вартість приміщення) споруди, тис. у.о.;

ΣЗнос - накопичений знос споруди, тис. у.о.

Етапи розрахунку вартості об’єкта нерухомості витратним методом:

1. Визначення вартості земельної ділянки проводимо за формулою.

,

де S - площа земельної ділянки, м2;

Цз - ціна землі, тис. о.у. / м2

Розмір житлового приміщення (згідно з S=600м2, тобто має розміри 24,5х24,5 плюс 2 метри земельної ділянки від кожної сторони будинку), то розміри земельної ділянки м2.

Перейти на страницу: 1 2 3 4

Подібні статті по економіці

Міжнародний ринок туристичних послуг України
У багатьох державах світу туризм розвивається як система, яка надає всі можливості для ознайомлення з історією, культурою, звичаями, духовними і релігійними цінностями даної країни і її народу, і дає прибуток в скарбницю. Не кажучи вже ...

Критика постіндустріального суспільства
Актуальність вибраної теми полягає в тому, що сучасна теорія постіндустріального суспільства має певні визначні характеристики, не всі з яких є позитивними в контексті подальших перспектив її розвитку. Огляд деяких критичних думок дозв ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.