Розділи економіки

Визначення фізичного зносу будівель методом терміну життя

Ціну землі в даній роботі приймаємо 10000 у. е./м2.

Сзм = 1000 ∙97,75 = 977500 (грн.)

2. Визначення повної відновлюваної вартості

При визначенні вартості відновлюваної вартості або вартості приміщення слід враховувати витрати інвестора, а не підрядника.

Розглянемо розрахунок ПВВ:

. Поточна вартість відновлення будівлі складає 220 млн. грн.

. Під час оцінки будівлі встановлена необхідність заміни покрівлі та косметичного ремонту інтер’єрів. На місцевому ринку будівельних послуг ці роботи оцінюються відповідно у 7 та 5,6 млн. грн., а повна відновна вартість складає 7 млн. грн. і 13 млн. грн.

Вартість заміни покрівлі 14 млн. грн., косметичного ремонту інтер’єрів - 18,6 млн. грн.

. В оцінюваній будівлі елементом усувного функціонального зносу вважається відсутність каміну, витрати на установку якого в існуючій будівлі на дату оцінки складають 1,2 млн. грн., а поточна відновна вартість установки каміну при будівництві будівлі - 0,5 млн. грн.

. Аналіз місцевого рину нерухомості показав, що наявність електричного обігріву підлоги дає можливість збільшити річну орендну плату на 2400 грн. за 1м2 загальної площі (коефіцієнт капіталізації для будівель - 12%). Вартість установки системи електричного обігріву підлоги при будівництві будівлі складає 9,6 млн. грн.

Збільшення річної орендної плати з наявністю електричного обігріву підлоги

∙ 600м2 = 1440000 (грн.).

. В оцінюваній будівлі встановлений басейн, відновна вартість якого на дату оцінки складає 16 млн. грн. Поточні додаткові витрати власника на експлуатацію басейна складають 0,6 млн. грн., а його доходи від періодичного надання басейна у погодинну оренду - 0,72 млн. грн. Як зазначалось, коефіцієнт капіталізації складає 12%. Порівняння продажів аналогічних об’єктів свідчить, що наявність басейну збільшує вартість нерухомості на 10 млн. грн.

. Збільшення рівня шуму та інші несприятливі наслідки, що пов’язані з перенесенням транспортної магістралі до межі оцінюваного об’єкта, зумовили зменшення орендної плати на 3 тис. грн. у рік за 1м2 загальної площі.

Зменшення річної за рахунок збільшення рівня шуму та інші несприятливі наслідки:

∙ 600м2 = 1800000 (грн.).

Отже, повна відновлювана вартість будівлі:

ПВВ= 220 - 9,3 - 14 - 18, 6 + 1,44 + 10 - 1,8 = 187, 44 (млн. грн.)

3. Визначення накопиченого зносу проводимо за наступною формулою:

,

де З ф - фізичний знос об’єкта нерухомості, тис. у.о.;

Зфунк. - функціональний знос об’єкта нерухомості, тис. у.о.;

Ие - економічний (зовнішній) знос об’єкта нерухомості, тис. у.о.

Фізичний знос - це втрата вартості об’єкта нерухомості за рахунок фізичного руйнування будівельних конструкцій та матеріалів у процесі експлуатації.

Функціональний знос - це втрата вартості через невідповідність об’єкта нерухомості сучасним вимогам ринку (невдале планування).

Зфунк. = 220 млн грн. *(20/100) = 11 млн. грн

Економічний (зовнішній) знос - втрата вартості через вплив зовнішнього середовища, обумовлене економічними, політичними та іншими факторами (зміна ситуації на ринку, зміна фінансових і законодавчих умов).

Дані про фізичний знос наведені у табл. 1.

Таблиця 1. Дані для визначення фізичного зносу, що не усувається для швидкозношуваних елементів

Назва роботи

Залишкова відновна вартість, млн. грн.

Фактичний вік, років

Строк фактичного життя, років

Відношення фактичного віку до строку фізичного життя, %

Невиправний фізичний знос, млн. грн.

Заміна покрівлі

0

0

25

0

0

Покриття підлоги

11

10

15

67

7,37

Обробка інтер’єрів

7,4

5

10

50

3,7

Заміна сантехніки

4

15

20

75

3

Всього

14,07

Перейти на страницу: 1 2 3 4

Подібні статті по економіці

Обґрунтувaння тa розробкa виробничої прогрaми виробництвa зaморожених нaпівфaбрикaтів нa приклaді підприємствa «П&В» тa оцінкa його ефективності
нaпівфaбрикaт ринок фонд Ми живемо в шaленому ритмі життя, кожного дня кудись поспішaємо, квaпимося, біжимо. Чaсу нa повноцінне хaрчувaння немaє і порятунком для бaгaтьох є зaморожені нaпівфaбрикaти, які можнa швидко приготувaти, не вит ...

Приватизація зміст, цілі, шляхи
Під час переходу до ринкової економіки в Україні, як і в інших постсоціалістичних країнах, здійснення реформ зіткнулося з рядом об’єктивних труднощів, першочерговою серед яких, безумовно, можна назвати проблему власності. ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.