Розділи економіки

Аналіз використання основних виробничих фондів ПАТ "Рівненська кондитерська фабрика"

Як бачимо, підприємство має власну матеріальну базу, що основою для формування його виробничої потужності: земельну ділянку, архітектурні споруди, представлені будинками, спорудами та передавальними пристроями, транспортні засоби, машини та обладнання та виробничий інвентар.

Аналізуючи представлену у таблиці 3.1 структуру основних виробничих фондів, можна зробити висновок про те, що на протязі аналізованого періоду їх вартість та структура зазнала значних змін. Зокрема, загальна первісна вартість ОВФ зменшилась більш ніж на третину. Це відбулося за рахунок зменшення обсягу машин та обладнання.

В той же час зросла вартість будинків, споруд та передавальних пристроїв та значно (близько 50%) зросла вартість транспортних засобів.

Відмітимо, що транспортні засоби відносяться до допоміжного виробництва і їх збільшення прямо не призводить до збільшення ефективності діяльності. Будинки, споруди та передавальні пристрої, хоча й належать (частково) до основних виробничих фондів основної галузі, проте представляють їх пасивну частину.

Тому можна зробити висновок, що за аналізований період структура основних виробничих фондів погіршилась, а саме погіршилась прогресивність їх структури.

На момент аналізу (2011) підприємство вже не досягало рекомендованої частки активної частини основних виробничих фондів (принаймні 50%).

Таблиця 3.2

Аналіз стану та руху основних виробничих фондів

Показники стану та руху основних виробничих фондів

Роки

2009

2010

2011

1

2

3

4

1. Середньорічна вартість ОВФ, тис. грн.,

30091,5

25031

19388

2. Залишкова вартість ОВФ, тис. грн.

12188

9176,5

6287,5

3. Коефіцієнт росту

0,00

0,83

0,77

4. Коефіцієнт зносу

0,59

0,63

0,68

5. Коефіцієнт придатності

0,41

0,37

0,32

Аналізуючи наведені в таблиці 3.2 дані стосовно стану та руху ОВФ, можна відмітити, що зменшення вартості основних виробничих фондів, яке проявляється в показниках коефіцієнту росту, що нижчі 1, супроводжується зниженням їх технічного стану. З підприємства вибувають фонди із середнім терміном експлуатації, тому загальний їх технічний стан погіршується. Про це сигналізують показники коефіцієнта зносу, що знижуються з рівня 59% у 2009 році до 68% у 2011 році. Відповідним чином знижується коефіцієнт придатності - з 41% до 32%.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5

Подібні статті по економіці

Контролінг інвестиційних проектів
У складі механізму інвестиційного менеджменту важлива роль надається системам і методам внутрішнього інвестиційного контролю (контролінгу). Внутрішній інвестиційний контроль являє собою організований підприємством процес перевірки в ...

Інфляція, її суть, види та соціально-економічні наслідки
У наш час, здається, не можна прожити і дня, не почувши цього підступного і інтригуючого слова. Про неї кажуть, з нею борются, її бояться. Що ж таке – інфляція? У світі майже немає країн, де б у другій половині XX ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.