Розділи економіки

Організація потокового виробництва

Основним параметром потокової лінії є такт - це інтервал календарного часу, через який періодично запускаються на першу операцію або виходять з останньої операції лінії суміжні об’єкти виробничого виготовлення (деталі, складальні одиниці, вироби). Такт є функцією заданої програми випуску продукції, що істотно впливає на вибір технологічного процесу, устаткування, оснащення, транспортних засобів.

Для однопредметної лінії такт (τ) визначається за формулою (у хвилинах):

(2.1)

де - плановий (дійсний) фонд часу роботи лінії (конвеєра) за розрахунковий період (зміна, доба, місяць, рік) з урахуванням регламентованих перерв, хвилин;

- кількість виробів, що запускається за той самий період на лінію, штук.

Кількість виробів, що має бути випущена (Nвип), визначається виробничою програмою виготовлення продукції. Якщо за умовами технологічного процесу передбачені втрати виробів (так звані технологічно неминучі втрати (брак) у відсотках - α), тоді розрахунок ведеться за програмою запуску (яка округлюється до більшого цілого значення):

(2.2)

Знаходимо такт:

Обернена такту величина називається темпом або продуктивністю потокової лінії (Т), тобто кількістю продукції (штук), що зійде з потокової лінії за період часу (зазвичай за 1 годину) її роботи (не округлюється):

(2.3)

Знаходимо продуктивність потокової лінії:

Коли переміщення виробів з операції на операцію здійснюється транспортними партіями (невеликі деталі, мала величина такту (по кілька штук одночасно), розраховується ритм лінії - період часу необхідний для випуску транспортної партії:

(2.4)

де р - кількість виробів у транспортній партії.

Розраховуємо ритм лінії:

.2.2 Розрахунок кількості робочих місць безперервно-потокової лінії та коефіцієнту їх завантаження

Розрахункова кількість робочих місць РМi (р) (одиниць устаткування) на i-й операції визначається відношенням тривалості операції до такту t:

(2.5)

де t - час на виконання і-ї операції, хв.

Знаходимо розрахункову кількість робочих місць на операції №1:

Знаходимо розрахункову кількість робочих місць на операції №2:

Знаходимо розрахункову кількість робочих місць на операції №3:

Коефіцієнт завантаження робочих місць на і-й операції потокової лінії дорівнює:

(2.6)

Знайдемо прийняту (округлену) кількість робочих місць (РМі(пр)) на операції №1: РМі(пр)=50

Знайдемо прийняту (округлену) кількість робочих місць (РМі(пр)) на операції №2: РМі(пр)=34

Перейти на страницу: 1 2 3 4

Подібні статті по економіці

Підвищення продуктивності праці персоналу на прикладі ТзОВ Хлібодар
Необхідність прийняття господарського рішення зумовлена існуванням проблем - складних теоретичних питань чи практичних ситуацій, що характеризуються розривом між тим, що є та що повинно бути. Поняття «технологія прийняття рішень» вимаг ...

Ринкова інфраструктура
На сучасному етапі розвитку ринкової економіки в Україні науковці та економісти все більше уваги приділяють розвитку та проблемам функціонування риноковою інфракструктурою, яка є одним з головних чинників, що забезпечує збалансованіст ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.