На сучасному етапі розвитку ринкової економіки в Україні науковці та економісти все більше уваги приділяють розвитку та проблемам функціонування риноковою інфракструктурою, яка є одним з головних чинників, що забезпечує збалансованість попиту і пропозиції, ефективне і повне задоволення як споживачів, так і товаровиробників. Адже лише за умов ефективного функціонування товарного ринку можна досягти підвищення прибутковості системи збуту і реалізації продукції, що є практично для всіх комерційних підприємств кінцевою метою їх діяльності.
У даній роботі ми комплексно розглянемо розвиток в Україні однієї складової ринковї економіки, ринкової інфраструктури, умови і чинники, що впливають на розвиток, а також проблеми і перспективи її подальшого розвитку. Інфраструктура ринку включає в себе різні засоби та організації, за допомогою яких здійснюється рух товарів, послуг, грошей, цінних паперів та робочої сили. Інфраструктура ринку включає банки, біржі, фінансові установи - інвестиційні фонди так компанії, страхові компанії, інноваційні фонди, різного роду торговельно-посередницькі підприємства, організації та установи. Метою дослідження є оцінка стану, проблем та перспектив розвитку ринкової інфраструктури з метою подальшого розвитку високоефективних ринкових відносин. Для досягнення мети необхідно було вирішити такі питання: - проаналізувати існуючі в науковій літературі погляди щодо сутності інфраструктуриринку; - дослідити історико-правові та наукові засади створення в Україні ринкової інфраструктури; - визначити вплив соціально-економічних, національних та інших суспільних відносин на ринкову інфраструктуру; - охарактеризувати функції ринкової інфраструктури; - встановити основні елементи ринкової інфраструктури; - дати характеристику механізму створення ринкової інфраструктури в Україні; - встановити призначення інфраструктури ринку; - охарактеризувати особливості формування ринкової інфраструктури зовнішньоекономічних зв'язків України.
Ефективне функціонування сучасного ринку безпосередньо залежить від постійно відтворюваного ринкового середовища. Важливим його елементом є ринкова інфраструктура. Це система підприємств та організацій, які забезпечують рух товарів, послуг, грошей, цінних паперів, робочої сили. До таких установ належать біржі, банки, дилерські та брокерські контори, служби зайнятості, інформаційно-комерційні, оптові та постачально-збутові організації, пункти прокату та лізингу.
Звичайно, Україна розглядається, як нова самостійна держава, що виникла на розколотому терені колишнього народногосподарського комплексу СРСР зі складною інфраструктурою, створеною за багато десятиріч, не мож повторити за короткий час той шлях, який пройшов ринок Заходу. Вона може тільки розумно скористатися певним досвідом цих країн, а шлях переходу до ринкової системи має бути свій, з урахуванням усіх національних, політичних, економічних, географічних та інших особливостей історичного розвитку України.
Реструктуризація промислового підприємства
Розвиток
української економіки значною мірою залежить від стану та темпів росту базових
галузей промисловості. В сучасних умовах промислові підприємства відчувають
значні труднощі, які пов’язані з їх адаптацією до економічних умов, які ...
Основні стадії науково-дослідного процесу
Наукове
дослідження - це цілеспрямований процес виробництва нових знань, які
розкривають нові явища у суспільстві і природі, для використання їх у
практичній діяльності людей. Методологія наукових досліджень у природознавчих,
технічни ...