Розділи економіки

Технологічне оновлення виробництва як засіб інноваційного розвитку вітчизняних підприємств

В сучасних умовах поглиблення взаємозв’язків між країнами першочерговим стає інноваційний розвиток підприємства, основою якого є технологічне оновлення виробництва.

Сьогодні велика кількість вітчизняних виробництв потребує масштабної реконструкції та технічного переоснащення. Технологічна база підприємств України в цілому задовольняє лише базові потреби економіки та населення у споживанні. Рівень технологічного устаткування, показники якості та ефективності задоволення потреб, техногенного навантаження на довкілля не відповідають сучасним вимогам. Протягом останніх двадцяти років їх оновлення практично не відбувалося, у той час як за цей самий період у Європі швидкими темпами розробляються та використовуються новітні технології. Це пояснюється низкою об’єктивних причин, зокрема, такими як застаріле обладнання, яке не в стані забезпечити необхідні вартісні і якісні показники продукції; низька якість технологічної бази; використання технологічних процесів, які не відповідають вимогам ринку; низька інноваційна активність промислових підприємств. Ці фактори вказують на необхідність запровадження процесів оновлення техніко-технологічної бази підприємств.

Техніко-технологічна база підприємства - системна сукупність найбільш активних елементів виробництва, яка визначає технологічний спосіб одержання продукції, здійснюваний за допомогою машинної техніки, різноманітних транспортних, передавальних, діагностичних та інформаційних засобів, організованих у технологічні системи виробничих підрозділів і підприємства загалом.

Незадовільний стан техніко-технологічної бази пояснюється недостатнім рівнем інвестування, низьким рівнем тарифів на соціально значимі заходи, що підлягають державному регулюванню; обмеженим фінансуванням з державного та місцевих бюджетів; відсутністю коштів на просте відтворення основних фондів внаслідок заниження їх вартості та недостатнього рівня амортизаційних відрахувань. Нестача інвестицій призвела до стрімкого старіння техніко-технологічної бази підприємств, що зумовлює невідповідність рівня вітчизняних підприємств, а отже і вітчизняної продукції, європейським вимогам.

Інноваційна діяльність підприємств повинна бути пов’язана з залученням венчурного капіталу, який позитивно впливає на структуру фінансування технологічного оновлення всіх сфер економіки. Технологічне оновлення виробництва дасть змогу враховувати сучасні тенденції розвитку економіки та розвиватися підприємству на інноваційних засадах.

Перейти на страницу: 1 2 

Подібні статті по економіці

Лісовий комплекс України
Підприємства лісовиробничого комплексу зайняті заготівлею, механічною та хімічною переробкою деревини та інших лісових багатств. Основними його галузями є лісове господарство, власне лісова промисловість або лісозаготівельна, а також ...

Нові макроекономічні показники рівень економічної свободи, рівень глобалізації та інші
В даному рефераті розглядається така тема, як нові макроекономічні показники Загалом було обрано 9 різних індексів, усі з яких базуються на новітніх даних (не більш ніж як 3-річної давності). Завданням було проаналізувати існуючі мак ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.