Розділи економіки

Статистика

Обсяг реалізованої продукції лісопромислового комплексу України за період з 2004 по 2007 рр. збільшився на 68% (з 13,8 млрд. грн. у 2004 р. до 23,2 млрд. грн. у 2007 р.). За цей самий період обсяг всієї реалізованої продукції в Україні збільшився на 79% (з 400,7 млрд. грн. у 2004 р. до 717 млрд. грн. у 2007 р.). Як видно з рис. 2, відносний приріст обсягів реалізованої продукції всієї промисловості України має стійку тенденцію до зростання на відміну від приросту обсягів реалізації лісопромислового комплексу.

Частка обсягу реалізації продукції лісопромислового сектора України від загального обсягу реалізації по Україні за період з 2004 по 2007 рр. зменшилась із 3,6 до 3,2% (рис. 3).

За підсумками 2007 р., лісопромисловий сектор України, враховуючи видавничу діяльність, посідає восьме місце за обсягом реалізованої промислової продукції з показником 4,6% (рис. 4). Частка зайнятих у лісопромисловому секторі України від загальної чисельності зайнятих у промисловості у 2007 р. становила 7 %, а аналогічний показник за кількістю підприємств - 5,6%.

Рис. 2. Порівняльна динаміка обсягів реалізованої продукції лісопромислового комплексу і всієї промисловості України

Рис. 3. Зміна частки обсягу реалізації продукції лісопромислового сектора України від загального обсягу реалізації по Україні за період 2004-2007 рр.

Встановлено, що за обсягом реалізованої продукції частка лісопромислового комплексу України становить 4,6% від загального промислового обсягу реалізації (восьме місце), за зайнятістю - 7%, а за кількістю підприємств - 5,6%. Той факт, що частка реалізованої продукції лісопромислового сектора від загального промислового обсягу реалізації в Україні за період з 2004 по 2007 рр. зменшилась від 4,8 до 4,6% і те, що частка обсягу реалізації лісопромислового сектора менша за аналогічні частки щодо зайнятостіі кількості підприємств свідчить про уповільнення динаміки розвитку лісопромислового сектора України і вказує на нагальність стратегічного підходу до планування розвитку комплексу.

Висновок:

Продукція лісо-виробничого комплексу використовується у будівництві, гірничодобувній і хімічній промисловості, машинобудуванні, сільському господарстві, сфері послуг (особливо папір). Важливе значення комплексу і у забезпеченні безпосередніх потреб населення (продукти харчування, меблі, зошити, сірники тощо). За часткою зайнятих (менше 5%) і вартістю продукції (менше 3%) лісо-виробничий комплекс належить до найменших міжгалузевих комплексів України. Значною мірою це пов'язано з його обмеженою сировинною базою у нашій країні. Як наслідок, сировину, а також папір, целюлозу Україна змушена імпортувати з інших країн.

Подібні статті по економіці

Оцінка економічної і соціальної ефективності господарчої діяльності підприємства
Проблема ефективності виробництва завжди посідала важливе місце серед актуальних проблем економічної науки. Зацікавленість нею виникає на різних рівнях управління економікою - від власників приватного підприємства до керівників держави ...

Нормування праці в сільському господарстві
Нормування - найважливіший елемент наукової організації праці, що дозволяє правильно вирішувати питання розподілу і кооперації праці, розстановки робочої сили, організації та обслуговування робочих місць. Науково обгрунтовані норми спр ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.