Розділи економіки

Виклад основного матеріалу

Трудові ресурси України завжди відзначались досить високим кваліфікаційним рівнем. Питома вага фахівця з вищою та середньою освітою становила - 29%, але останнім часом професійність робочої сили почала знижуватись, що значною мірою може посилювати уже існуючу невідповідність підготовлених кадрів потребам ринку праці. Наслідки скорочення обсягів та якостей професійно-технічної підготовки вже відчуваються в українській промисловості, яка має значний вплив на висококваліфікованих робітників, й який навчальні установи задовольнити не можуть [2].

Дані табл. 1 свідчать про те, що незважаючи на гостру потребу у висококваліфікованій робочій силі залишається чіткою тенденція до зниження попиту на прості професії. Потреба підприємств у таких працівниках помітно зменшилась в 2011 році, порівняно з 2001 роком. Пояснити цю тенденцію можна тим, що реально підприємства не надають всіх відомостей про вакансії Державній службі зайнятості [5, с. 42]. Дещо менші темпи зниження потреб підприємств у кваліфікованих кадрах. Наприклад, кількість професіоналів за відповідний період майже не змінилась, а кваліфікаційних робочих з інструментом стало менше на 24,7 тис. осіб.

Розглянемо динаміку потреб підприємств у працівниках на окремі професії станом на 2001-2010 роки.

Аналізуючи діаграму, ми бачимо, що найбільший попит на працівників за професіями приділяється кваліфікованим працівникам з інструментом, хоча в 2001 році цей показник був не значний, проте до 2010 цей показник значно збільшився. Потім із незначним відривом користуються попитом робочі з обслуговування устаткування та машин, трохи менше фахівці і т.д. Найменше користуються попитом законодавці, керівники, менеджери та кваліфіковані працівники сільського та лісового господарства.

Отже, підводячи підсумки, варто зазначити, що проблемами такої диспропорції між потребами підприємств у робочій силі стало насамперед те, що певна частина спеціальностей сьогодні не відповідає сучасним умовам економічного розвитку, а зорієнтована саме на застарілу технологічну базу, технології і т.д.

Перейти на страницу: 1 2 

Подібні статті по економіці

Монополістичні тенденції і монополії в ринковій економіці
Проблеми монополізації господарського життя , конкуренція на товарних ринках привертають сьогодні пильну увагу не тільки спеціалістів, але і широких прошарків населення. З початку 90-х років ці проблеми гостро стали перед Україною ...

Обґрунтування виробництва і оцінка ефективності діяльності ТОВ Fantasy Drive за основними критеріями
Актуальність дослідження. ТОВ «FantasyDrive» виробляє солодкі безалкогольні газовані напої. На всьому ринку безалкогольних напоїв сегмент солодкої газованої води є найбільш ємним. За наявними оцінками за 2010 рік, середньодушове спожива ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.