Розділи економіки

Сутнісно-змістова характеристика ризику

На сьогоднішній день має місце неоднозначність у тлумаченні поняття "ризик" вітчизняними та зарубіжними вченими. Так, ми виділяємо такі підходи до інтерпретації даної категорії:

· ризик

- це ймовірність (можливість) отримання (тільки) небажаного результату (наприклад, ймовірність втрати суб’єктом господарювання частини своїх прибутків або (чи тільки) імовірність сприятливого позитивного результату вдача, шанс для отримання додаткового прибутку (можливість отримання значної вигоди в результаті здійснення підприємницької діяльності.

· ризик

- невизначеність майбутнього стану, внутрішнього та зовнішнього середовища, невпевненість у результаті;

· ризик

- це діяльність, пов’язана з подоланням невизначеності у ситуації неминучого вибору, в процесі якої є можливість кількісно та якісно оцінити ймовірність досягнення передбачуваного результату та відхилення від цілі.

Першопричиною, необхідною умовою виникнення підприємницьких ризиків виступає невизначеність результатів діяльності.

Слід зазначити, що більш як сто років триває наукова дискусія щодо взаємовідношення понять "ризик" та "невизначеність". Так, ще економісти неокласичної школи (кінець XIX - початок XX століть) ототожнювали ризик з невизначеністю. Представники неокейнсіанського напряму, навпаки, розрізняли категорії "ризик" та "невизначеність", що пов’язано з умовою: відомі чи ні суб’єкту, що приймає рішення, кількісні імовірності появи визначених подій. Якщо ризик характерний для економічних систем з масовими подіями, то невизначеність має місце, як правило, в тих випадках, коли імовірності наслідків доводиться визначати суб’єктивно через відсутність статистичних даних за попередні періоди [30]. На сучасному етапі більшість вчених-економістів дотримуються думки, згідно з якою поняття "ризик" та "невизначеність" не є тотожними. В ситуаціях ризику ми можемо використовувати об’єктивні значення ймовірностей для статистичного прогнозування (ймовірність можна визначити на підставі попереднього періоду), в той час, як у ситуаціях з невизначеністю використовується ймовірність як суб’єктивна оцінка можливих наслідків.

Рішення, які неможливо запрограмувати, зазвичай приймаються в незвичайних, нестандартних ситуаціях. Більшість реальних господарських рішень знаходяться посередині. Всі рішення приймаються в умовах з присутністю ризикових обставинах. Чим вищий рівень управління, тим, як правило, стрілка конкретних рішень схиляється в бік невизначеності та наростання ризику.

Задача.

Крок 1.

Критерії

:

) Швидкість скачувань;

) Якість підключення:

) Фінансові умови.

Альтернативи:

Крок 2.

Характеристика критеріїв:

1. Швидкість скачувань.

2. Якість підключення. Полягає у тому як швидко працівники провайдера зможуть підключити інтернет та вартість підключення.

. Фінансові умови. Плата за надані послуги.

Крок 3.

Описання альтернатив:

Провайдер А.

Підключення інтернету здійснюється на наступний день після подачі заявки, підключають інтернет безкоштовно, швидкість скачувань становить 100мбіт/с на перші 100Мб, безлімітний тарифний план коштує 99,00грн/міс.

Провайдер Б.

Підключення інтернету здійснюється на наступний день після подачі заявки, вартість підключення становить 120,00грн, швидкість скачувань становить 1мбіт/с, безлімітний тарифний план коштує 100,00грн/міс.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5

Подібні статті по економіці

Інвестиційна підтримка інноваційної діяльності підприємств
В теперішній час, на етапі економічного зростання України, регулювання інвестиційного і інноваційного процесів з боку держави набувають особливого значення. Дослідження проблем інвестування економіки завжди знаходилося в центрі уваг ...

Контроль розрахунків по оплаті праці та аналізу трудових ресурсів (на матеріалах Управління пенсійного фонду в Рокитнівському районі)
Ефективність функціонування та соціальний розвиток тих чи інших суб’єктів господарювання забезпечується передусім формуванням належних індивідуальних і колективних матеріальних стимулів, провідною формою реалізації яких є оплата праці ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.