Розділи економіки

Нормативно-правове регулювання діяльності малих підприємств

Для формування цивілізованого підприємництва, здорової конкуренції й конструктивного діалогу влади з суб’єктами підприємництва необхідно усунути такі недоліки організаційно-правового забезпечення його розвитку.

. Відносини між підприємцями та державою є чи не найбільшою проблемою. Для попередження обмеження прав та законних інтересів підприємців з боку державних органів в умовах відсутності стабільності, недосконалості законодавчої бази необхідно передбачити та окреслити при розробці законопроекту «Про мале підприємництво» рамки відносин між підприємцями та державою та обмежити втручання державних контролюючих органів у діяльність суб’єктів малого підприємництва.

. Різноманітність підзаконних актів. Суттєвою перешкодою для подальшого розвитку малого підприємництва є те, що багато законодавчих актів не є актами прямої дії, а для їхньої реалізації органами виконавчої влади розробляється безліч підзаконних актів (інструкцій, наказів, листів, вказівок), що регулюють різні питання діяльності суб’єктів господарювання. Підзаконні акти систематично змінюються, уточнюються, доповнюються, тому громадянам, що вирішили зайнятися підприємницькою діяльністю, важко в них розібратися й на практиці керуватися ними.

. Декларативний характер окремих нормативно-правових актів, що не мають механізму реалізації або фінансового й матеріального забезпечення.

. Не на належному рівні статистична звітність про стан малого підприємництва призводить до вироблення неточних, а іноді навіть і хибних висновків щодо ролі сектора малого підприємництва в економіці країни. Тому потребує активної розбудови система державної статистики відповідно до положень нормативних документів ЄС щодо статистичного обліку, застосування уніфікованої статистичної методології ЄС.

. Досить громіздкі облік і звітність тих суб’єктів малого підприємництва, які оподатковуються на загальних підставах, утруднюють роботу як їм, так і контролюючим органам.

. Для забезпечення ефективності підтримки малого підприємництва доцільно більш гнучко структурувати суб’єктів малого підприємництва та законодавчо закріпити такі поняття, як «підприємець», «мікропідприємство», «мале підприємство».

. У частині державної фінансової допомоги, що надається конкретним суб’єктам підприємництва, також необхідно ввести поняття:

підприємства, що щойно почали свою діяльність (стартові), визначивши одночасно строки їх дії;

ті підприємства, що швидко розвиваються, та ті, що повільно розвиваються, по видах діяльності;

стабільно працюючі підприємства.

. Поряд із спрощеною реєстрацією суб’єктів малого підприємництва ввести спрощений порядок ліквідації малих підприємств.

. Визначити чіткий механізм участі малих підприємств у розміщенні державних замовлень на закупівлі й постачання продукції і товарів (послуг) для державних та регіональних потреб.

. Змінити податкове навантаження на найманих працівників для підприємців. Оплачувати пенсійні внески в розмірі до 36% фонду оплати праці дрібний підприємець, який фактично працює на забезпечення себе мінімальним доходом, просто не має можливості. Навантаження на підприємця, що найняв собі помічників є вкрай великим. Одним із методів вирішення проблеми є, або суттєве зниження ставки єдиного внеску, або перенесення даних витрат на найманого працівника, який в добровільному порядку зможе дбати про свою пенсію та її розміри.

Перейти на страницу: 1 2 3

Подібні статті по економіці

Інтегральна ефективність діяльності
Суспільство ніколи не було байдужим до витрат на досягнення того або іншого успіху. В основі прогреса лежить підвищення ефективності виробництва. Тут розуміється економічна і соціальна результативність господарської діяльності. При зн ...

Розробка антикризової фінансової стратегії підприємства ТОВ Альфа–Стар
Перехід до ринкових форм господарювання, та більш жорсткі умови конкуренції, призводять до неплатоспроможності окремих суб'єктів господарювання. Для них характерні: неефективне управління, криза неплатежів, високий ступінь зносу основн ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.