Розділи економіки

Сучасні проблеми та напрями удосконалення розвитку і розміщення житлово-комунального господарства Донецького економічного району України

Також в сучасних складних умовах господарювання комунальних підприємств Донецького регіону (включаючи, зокрема, збитковість фінансово-господарської діяльності, низьку платіжну дисципліну, значні обсяги дебіторської та кредиторської заборгованості, а, отже, гостру нестачу обігових коштів) їх керівництву необхідно активізувати управлінську діяльність, в межах якої здійснювати усі можливі заходи, спрямовані на пошук інструментів та важелів зменшення витрат і собівартості та підвищення якості послуг, резервів досягнення беззбитковості господарювання та підвищення ефективності діяльності підприємств, включаючи зокрема такі: - посилення виконавчої дисципліни серед співробітників підприємства, а також активізація претензійно-позовної роботи із споживачами послуг щодо стягнення дебіторської заборгованості, реструктуризація та ліквідація заборгованості населення, а також інших категорій споживачів; - термінову реалізацію затверджених заходів, спрямованих на зменшення технологічних витрат та скорочення втрат тепла і питної води, організацію ефективного обліку витрат виробництва; - подальшу реалізацію запланованих заходів з фінансового оздоровлення комунальних підприємств, ресурсо- та енергоощадних, інвестиційних, інноваційних проектів із залученням усіх можливих форм фінансування (включаючи пошук та використання механізмів пільгового позикового фінансування, використання інструментарію державно-приватного партнерства у сфері життєзабезпечення тощо), що багато в чому сприятиме міському розвитку та створить передумови беззбиткового господарювання комунальних підприємств та ефективного функціонування і підвищення інвестиційної привабливості ЖКГ Донецького регіону.

Висновки

У курсовій роботі розглянуто сутність житлово-комунальних послуг, досліджено стан та особливості функціонування ринку житлово-комунальних послуг Донецького регіону, тенденції та перспективи його розвитку. Досліджено причини й наслідки неефективного функціонування житлово-комунальної галузі в Україні та Донецькому регіоні. Доведено, що галузь потребує кардинального реформування. Запропоновано першочергові напрями реформування ЖКГ.

За результатами курсової роботи зроблені наступні висновки.

Складність ситуації та комплексний характер проблем підприємств галузі житлово-комунального господарства та благоустрою вимагають усвідомлення суспільством особливої значущості забезпечення ефективного функціонування ЖКГ і благоустрою, зокрема, своєчасного та ефективного ремонту його основних фондів.

Одним із визначальних завдань центральних і місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування має стати забезпечення комплексного виконання Програми реформування ЖКГ. Сфера житлово-комунального господарства та благоустрою за останні кілька років зазнали значних змін, проведено реорганізацію та утворено Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства. З одного боку, це позитив, який уберігає від безпідставного дублювання повноважень, зменшення фінансового забезпечення, підпорядкування та виконання дублюючих завдань, з іншого, це є негативним, оскільки протягом останніх двох років змінювалася назва Міністерства, що тягло за собою і зміну в повноваженнях та завданнях, значні фінансові затрати, непродуману кадрову політику, що вплинуло на скорочення трудового потенціалу, потік досвідчених кадрів.

На сьогодні для комунальних підприємств практично всіх регіонів України, у тому числі і Донецької області, характерна ситуація, при якій діючі тарифи на послуги, що надаються ними, незважаючи на їх перегляд і поетапне підвищення, фактично є збитковими, що багато в чому обумовлено випереджальними темпами зростання цін на ресурсно-матеріальну складову вартості послуг. Звісно, за таких умов неминучою є тенденція неухильного збільшення фактичної собівартості послуг підприємства при відповідному скороченні рівня її відшкодування затвердженими тарифами.

На нашу думку, дослідження розвитку ринків потрібно проводити в розрізі окремих ринків (послуг житлового та комунального господарств), а не в цілому на рівні регіону, району, міста.

Нами визначено ключові проблеми вітчизняного ринку житлово-комунальних послуг, до яких віднесено недосконалість нормативно-правової бази, неефективну систему управління підприємствами ЖКГ, невідповідність інфраструктурних потужностей вимогам споживачів послуг, високий рівень зносу основних фондів на підприємствах цієї галузі та застарілість технологій, що нині використовуються. На основі проведених досліджень сформовані рекомендації щодо розвитку сучасного ринку житлово-комунальних послуг.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5

Подібні статті по економіці

Організація, планування та шляхи підвищення економічної ефективності виробництва яєць
Птахівництво - одна з важливих галузей сільського господарства, яка забезпечує населення цінними продуктами харчування. Яйця, м'ясо молодняку і дорослої птиці курей, качок, гусей, індиків, а також такі продукти переробки, як яєчний пор ...

Національне багатство, прибуток
Виробничі можливості суспільства завжди були обмежені. Зі збільшенням населення виникала необхідність залучення в господарський оборот нових земель, самих різних природних ресурсів. До початку ХХ сторіччя темпи приросту використовуваних ресурсів зали ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.