Розділи економіки

Шляхи зменшення рівня безробіття в економіці країни

В Україні вперше була розроблена державна програма зайнятості населення на 1995 р, як елемент довгострокової стратегії формування соціально-ринкової моделі управління ринком праці.

Заходи щодо реалізації державної політики зайнятості на територіальному рівні ураховують необхідність сприяння будь-яким формам розширення сфери прикладання праці, в тому числі створення нових робочих місць, забезпечення умов для розвитку підприємництва та працевлаштування незайнятого населення і безробітних; забезпечення державних гарантій зайнятості для окремих категорій населення; підготовки й перепідготовки кадрів, матеріальної підтримки безробітних та їхніх сімей; організації громадських робіт тощо.

Отже, центральним елементом політики зайнятості повинна стати економічна політика, спрямована на пожвавлення ділової активності, зміною фізично і морально застарілого виробничого апарата й усунення причин, що породили його низьку ефективність. Існують такі програми зайнятості населення такі як державні й територіальні і які спрямовані на: сприяння розвитку і структурній перебудові економіки, створенню умов для спрямування вивільнюваних працівників, насамперед на рентабельні виробництва; попередження розвитку безробіття і його скорочення шляхом підвищення економічної заінтересованості підприємств і організацій у створенні додаткових робочих місць, переважно з гнучкими формами зайнятості; захист безробітних та їхніх сімей від негативних наслідків безробіття; формування кадрової, матеріальної, інформаційної, статистичної, фінансової бази державної служби зайнятості; заходи сприяння зайнятості населення, яке проживає у сільській місцевості. Такі програми призначені для вирішення на рівні окремих галузей і підприємств проблем прихованого безробіття, сприяння продуктивній зайнятості працівників.

Висновки

Керуючись у своїй роботi нормативними та iнструктивними матерiалами, я прагнула як найповнiше виявити рiзнi тенденції ринку праці в соціально-економічній системі.

Розглянула теоретичнi аспекти функціонування ринку праці. Також доссліджено основні підходи до визначення ринку праці, його структуру і взаємозв’язки з іншими ринками та розкрито сутність явищ та процесів, що відбуваються на ринку праці. Основними елементами ринку праці є: ринок товарів і послуг; ринок капіталу; ринок робочої сили.

Формування ринку праці як складової ринкових відносин у нашій країні знаходиться на початковій фазі розвитку. Поки що, він є механічною сумою множини ринків, нерозвинута його інфраструктура, слабо діють механізми саморегулювання.

Ринок праці є одним з основних елементів ринкової економіки. Він являє собою систему організації найманої праці на засадах закону попиту і пропозиції.

Усе розмаїття моделей ринку можна умовно звести до двох типів: зовнішнього і внутрішнього ринків праці. Зовнішній ринок праці - це ця частина сукупного ринку праці, яка охоплює сферу обігу робочої сили між підприємствами, і його функціонування передбачає мобільність робочої сили між ними. Внутрішній ринок праці заснований на русі кадрів у середині підприємства.

Структурна перебудова в економіці цих країн в умовах жорсткого ринку супроводжувалася кризовими явищами у виробництві, зростанням безробіття.

Це призвело до поширення концепції гнучкого ринку праці. Його можна характеризувати як форму пристосування ринку праці до структурної перебудови економіки.

Виходячи з того, що проблема безробіття є ключовим питанням в ринковій економіці, і не вирішивши його неможливо налагодити ефективну діяльність економіки. Досліджено безробіття як макроекономічне явище в Україні та розвиток ринку праці. Безробіття - це соціал-економічне явище, за якого частина працездатного населення не може знайти роботу, стає відносно надлишковою, поповнюючи резервну армію праці. Основні типи безробіття: фрикційне безробіття; структурна безробіття; циклічна безробіття.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5

Подібні статті по економіці

Інфляційні очікування
Перехід нашої економіки на ринкові відносини різко підвищив значення грошей. Проблеми грошового господарства стають основними і в практичних заходах по реконструкції народного господарства, і в теоретичних дослідженнях. Тому, незважаючи на ...

Організація, планування і шляхи підвищення економічної ефективності виробництва кукурудзи на зерно на площі 320 га в умовах східного регіонального управління ПРАТ Райз-максимко
Сільське господарство є однією з основних галузей народного господарства, оскільки виробництво продуктів харчування - перша умова життя безпосередніх виробників. Водночас воно є сировинною базою легкої та харчової промисловості. Попи ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.