Розділи економіки

Організація основних виробничих процесів

Кури породи леггорн виведені та в США. Несучість - 220 - 240 яєць за рік.

До м`ясо-яєчних порід відносять: полтавських глинястих, первомайських, нью - гемпшир, суссекс, австралорп. Несучість - 150 - 200 яєць.

В Україні в умовах розвитку різних форм організації агропромислового виробництва сектора бройлерів почали вирощувати у власних підсобних господарствах населення.

Значну частину валового виробництва яєць дають птахофабрики та державні спеціалізовані підприємства, яку можуть мати повний і неповний цикли виробництва. Птахофабрика яєчного напряму з повним циклом виробництва складається з кількох цехів.

У широкогабаритних пташниках використовують комплекс машин "Промисловий-1", який має механізовані гнізда з транспортом для збирання яєць і приймальним столом, автоматичні жолобкові підвіски поїлки, послідній секційний короб з транспортером.

Цех батьківського стада, в якому кури перебувають разом із півнями і де одержують яйця для інкубації. Поголів`я цього цеху утримують, як правило, на підлозі й комплектують за рахунок купівлі яєць або добових курчат на племінних підприємствах.

У цеху інкубації одержують добових курчат для комплектування промислового, а іноді й батьківського стада. У цеху використовують інкубатори " Універсал-45 ", " Універсал-50", обладнані автоматичним регулюванням усіх процесів інкубації.

Цех вирощування молодняка до 60-денного віку, де вирощують, як правило, курочок клітковим способом. Використовують 4-5-ярусні кліткові батареї (КБМ-1-4-5); інколи застосовують підлоговий спосіб. Потім поголів’я переводять у цех вирощування ремонтного молодняка, в якому утримують птицю до 140-150-денного віку для комплектування промислового, а іноді й батьківського стада. Тут використовують 3-4-ярусні кліткові батареї (КБМ-4), обладнанні механізмами для роздачі кормів, збирання яєць, видалення посліду, а також проточними напувальниками. Доставляють корм до пташника і завантажують ним бункер-наповнювач машиною ЗСК-10. Молодняк для ремонту батьківського стада утримують на підлозі. Поширюється вирощування ремонтного молодняка від 140-150-денного віку тільки в клітках, оскільки птиця тут краще зберігається й розвивається.

Вирощений ремонтний молодняк переводять у цех батьківського стада, а основну частину - в цех промислового стада курок - несучок. Це основний цех птахофабрики, в якому одержують кінцеву продукцію. Тут курей утримують у клітках, як правило по 5-6 голів. Використовують 1-4-ярусні кліткові батареї, причому перші автоматизовано ( безперервне збирання яєць ). Кліткові батареї мають обладнання для механізованого роздавання кормів, видалення посліду, водопостачання. У пташниках також встановлено обладнання для регулювання мікроклімату.

Промислове стадо комплектують, замінюючи все поголів’я одного приміщення після профілактичних заходів у ньому. Складають річний графік комплектування стада в пташниках. У промислового птахівництві використовують не тільки 1-, а й 2-6-поверхові приміщення, що знижує вартість одного головомісця.

Крім перелічених цехів, до складу птахофабрики входять ще забійний і кормоцех, якщо виникає в ньому потреба, склад готової продукції з холодильником, цех утилізації посліду й різних відходів виробництва.

При підлоговому утриманні курей-несучок у механізованих широкогабаритних пташниках з глибокою підстилкою бригада складається з 6-7 пташниць-операторів та слюсаря-електрика.

В цеху кліткового вирощування птиці до 60-денного віку створюють бригаду з 10-15 основних пташниць; у віці 60-150 днів бригада складається з 10-15 основних пташниць.

У деяких птахівницьких цехах і на фермах внутрішньо-бригадний поділ праці. У цьому випадку бригада складається з кількох ланок 4-6 чол. Ланки всередині бригади, як правило, створюють для виконання однорідних операцій виробничого процесу. Ланка може складатися також і з робітників різних професій )пташниць, слюсарів, електриків, допоміжних робітників).

Перейти на страницу: 1 2 3

Подібні статті по економіці

Місце малих підприємств в системі ринкових відносин
Одним з найважливіших завдань України на шляху подальшого розвитку ринкових відносин є посилення ролі малого підприємництва. Адже малі підприємницькі структури створюють не тільки економічну, а й соціально-політичну основу для становлення та розвитку ...

Контроль розрахунків по оплаті праці та аналізу трудових ресурсів (на матеріалах Управління пенсійного фонду в Рокитнівському районі)
Ефективність функціонування та соціальний розвиток тих чи інших суб’єктів господарювання забезпечується передусім формуванням належних індивідуальних і колективних матеріальних стимулів, провідною формою реалізації яких є оплата праці ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.