Розділи економіки

Організація основних виробничих процесів

Птахівництво дає такі дієтичні високоенергетичні продукти харчування, як м`ясо та яйця. Це комплексна галузь, оскільки вона займається розведенням кількох видів птиці - курей, качок, гусей, індиків тощо. Найбільш поширені кури, частка яких становить майже 98% усього поголів’я птиці. Птахівництво - скороспіла галузь, оскільки кури починають нестись у 4,5 - 5-місячному віці й за рік від однієї несучки можна одержати 250-270 яєць.

У курячому яйці міститься 34,4 % сухої речовини , де на протеїн припадає 12,1 % , ліпіди - 10,5 вуглеводи - 0,9, мінеральні речовини - 10,9 %. До складу протеїну входять яйця входять усі незамінні амінокислоти в найсприятливішому співвідношенні для підтримання життєвих процесів організму людини. Перетравність його становить 97-98 %. Ліпіди є справжніми жирами і зосереджені на 99 % у жовтку яйця. Їх засвоюваність досягає 96-100 % . У складі яйця міститься майже всі відомі вітаміни, вміст яких залежить від наявності в кормах. За кількістю вітаміну А жовток курячих яєць поступається тільки печінці. Із корму в яйце несучки здатні трансформувати 10-40 % вітаміну А. Споживання одного яйця задовольняє потреби людини у вітамінах на 10-50 %.

Птахівництво за виробничим напрямом може бути яєчним, м`ясним і м`ясо-яєчним, причому яєчний та м`ясо - яєчний напрями поширений тільки у курівництві.

Відкладати яйця кури починають у 5-6 місячному, качки й індички - 6-7-місячному, гуси - в 9-10 місячному віці; молодняк виводиться протягом місяця.

Технологія виробництва курячих яєць ґрунтується а потоковості процесу, що передбачає безперервний і рівномірний випуск продукції протягом року. Однією з важливих умов цієї технології є утримання в одному приміщенні, окремій зоні або під зоні, відділенні, цеху птахофабрики або ферми тільки одновікової й вирівняної за розвитком птиці. Тобто використовується потоково-цехова система утримання птиці, в основу якої принцип " все зайнято - все пусто".

Виробництво яєць на промислових птахофабриках здійснюється за потоково-цеховою системою. При цьому розрізняють такі цехи : батьківського стада, інкубації, вирощування ремонтного молодняку, промислового стада, забою, переробки продуктів забою та посліду.

Птахівницькі підприємства поділяють на племінні й товарні. До племінних належать селекційно-генетичні зональні станції й експериментально-дослідні господарства наукових установ, державні контрольно-випробувальні станції, племінні заводи і держплемпідприємства, інкубаторно-птахівницькі підприємства. Крім того, виділяють племінні ферми товарних підприємств. Серед останніх найефективнішими стали птахо - фабрики, які виробляють яйця і м`ясо на промисловій основі. Частина з них веде виробництво на купованих комах, інші вирощують їх самі. Товарну продукцію птахівництва виробляють також птахівницькі ферми КСП, де ця галузь є допоміжною.

Із найменшими витратами продукція птахівництва виробляється там, де ферми і підприємства мають раціональні розміри.

Таблиця 6 Раціональні розміри птахівницьких ферм

Зона

По виробництву яєць, тис. Курок - несучок

Полісся

20-30

Лісостеп

30-50

Степ

50-100

У світі налічується понад 100 порід курей. За існуючою класифікацією всі породи поділяються на яєчні, м`ясо-яєчні м`ясні. Основною господарсько корисною ознакою яєчних курей є висока несучість і невелика маса тіла. Кури цих порід характеризуються ранньою статевою зрілістю й здатністю до тривалої безперервної продуктивності. До яєчних порід курей відносять леггорн і російську білу.

Перейти на страницу: 1 2 3

Подібні статті по економіці

Національне багатство, прибуток
Виробничі можливості суспільства завжди були обмежені. Зі збільшенням населення виникала необхідність залучення в господарський оборот нових земель, самих різних природних ресурсів. До початку ХХ сторіччя темпи приросту використовуваних ресурсів зали ...

Організація і техніко-економічне обґрунтування роботи потокової лінії для виготовлення деталі типу кришка
Джерелом існування, розвитку та підвищення життєвого рівня людини є виробнича діяльність. Виробнича діяльність спрямована на задоволення потреб. Засоби для задоволення потреб, тобто споживчі блага, створюються у виробництві. Реформу ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2023 рік.