Розділи економіки

Шляхи удосконалення організацій складських операцій у ВАТ «Паляниця»

Висновки і пропозиції

Курсова робота виконана на тему «Організація виконання складських операцій на переробному підприємстві та шляхи удосконалення їх організації». Об’єктом дослідження в курсовій роботі було ВАТ «Паляниця», яке здійснює виробництво хлібобулочних та кондитерських виробів. Форма власності підприємства колективна. ВАТ «Паляниця» протягом багатьох років є постійним гравцем ринку хлібопродуктів у Кіровоградській області. Нині асортимент виробів налічує понад 200 найменувань. Підприємство має власні фірмові торгові точки «Формула Смаку», що розташовані по всьому місту. Основною метою своєї роботи керівництво заводу вважає максимальне задоволення потреб споживачів і отримання прибутку. Сьогодні на ВАТ «Паляниця» впроваджується комплексна програма модернізації виробництва, котра передбачає встановлення сучасного технологічного устаткування світових виробників.

Підприємство має 5 складів, а саме: соляний склад, склад продовольчих товарів, сировинний склад, склад для зберігання запчастин, для зберігання будівельних матеріалів. На даному підприємстві склади мають дуже важливе значення, оскільки саме там зберігається не тільки сировина для виробництва продукції, а і готова продукція власного виробництва. На всіх складах використовується різноманітне обладнання, а саме: стелажі, візки-платформи, візки для перевезення бочок, транспортні візки, підйомник з ручним приводом, палетний візок, штабелери, піддони, холодильні камери, бункери, ваги.

Також на складах зберігають різноманітні ресурси, що мають відповідні умови зберігання. На переробному підприємстві додержуються строків реалізації хлібобулочних виробів, які відраховуються з моменту виймання хлібобулочних виробів з печі. Для дрібноштучних булочних виробів, бубликів, хліба Молочного строк реалізації не повинен перевищувати 16 год. Строк реалізації хліба і крупноштучних булочних виробів з пшеничного сортового борошна, хліба з житнього сіяного борошна, Слов'янського, Кишинівського - до 24 год. Для хліба житнього з борошна обдирного і оббивного, житньо-пшеничного і пшенично-житнього оббивного, хліба "Сувенір селянський", Українського і Українського нового строк реалізації становить 36 год. Строк реалізації хліба Дорожнього в упаковці - 48 год, хліба здобного з борошна вищого сорту в упаковці - 72 год.

На хлібобулочні вироби пониженої вологості встановлені гарантійні строки зберігання. За умови додержання необхідних умов зберігання ці строки для баранок і сушок становлять відповідно 25 і 45 діб. Баранки і сушки в пакетах з поліетиленових і целофанових плівок можна зберігати до 15 діб. Хлібні палички, хлібну соломку Київську і Ванільну зберігають до 1 місяця, хлібну соломку солодку, солону, Ароматну і Фруктову - до 3 місяців.

Строк зберігання сухарів здобних залежить від сорту пшеничного борошна, рецептури і упаковки. Він коливається від 15 до 60 діб. Окремі найменування сухарів здобних з борошна вищого сорту можна зберігати не довше, діб: Особливі- 15; Гірчичні, з маком, Молочні, Горіхові, Вершкові, Ювілейні і здобні з корицею - 45; Ванільні, Дитячі, Київські, Любительські, Осінні, з ізюмом, Українські і Шкільні - 60. Строк зберігання сухарів здобних з борошна першого сорту такий: Туристичних - до 45 діб; Дорожніх, Кофейних, Ювілейних - до 60 діб. Сухарі здобні в пакетах з поліетиленової плівки зберігають до ЗО діб.

Гарантійний строк зберігання хрустів становить: простих з житнього борошна (прості, посипані сіллю, Спортивні) - 120 діб; здобних з борошна пшеничного або суміші житнього і пшеничного (Десертні, Столові) - 90 діб і 45 діб (Любительські, до чаю, з корицею, до пива, Домашні).

В таких умовах гарантійний строк зберігання солі до 6 місяців.

Оцет зберігають у вентильованих приміщеннях при температурі від 0 до 20°

С і відносній вологості повітря не більше ніж 75%. В цих умовах строки зберігання складають 6 місяців; фруктового 6%- 3 місяці.

Сіль зберігають у закритих приміщеннях при відносній вологості повітря не вище 75%. В таких умовах гарантійний строк зберігання солі до 6 місяців.

Масло фасоване в пляшки зберігають в затемнених приміщеннях при температурі не вище 18°С, гірчичне - не вище 20°С. Строки зберігання рослинних олій у відповідності з чинною нормативною документацією наступні (в міс з дня розливу): соняшникової, фасованої у пляшки - 4;соняшникової, розлитого у фляги і бочки, - 1,5; бавовняного рафінованої дезодорованої - 3; бавовняного рафінованої, арахісового рафінованої дезодорованої - 6;соєвого дезодорованої - 1., 5; гірчичного - 8.

Маргарин можна зберігати при температурі від -20 до +15° С і відносній вологості повітря 80%.

Перейти на страницу: 1 2 3

Подібні статті по економіці

Проблеми регіонального розвитку і розміщення житлово-комунального господарства Донецького економічного району
Актуальність теми дослідження курсової роботи полягає у тому, що житлово-комунальне господарство є однією з найважливіших та пріоритетних сфер господарського комплексу України, яка забезпечує його життєдіяльність та значно впливає на ...

Прибуток підприємства. Суть, форми, та шляхи збільшення
Поняття прибутку в економічній системі існує у зв'язку з наявністю то­варно-грошових відносин, появою і розвитком інституту власності, особливо приватної. Перші визначення прибутку збігалися зі значенням валового дохо­ду, який за індивідуаліс ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.